×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta Air Lines opóźnią wprowadzenie A220 do służby


Delta Air Lines z powodu zawieszenia rządu federalnego w Stanach Zjednoczonych zostały zmuszone do wprowadzenia airbusów A220 do użytku później niż było to ogłoszone.


Przewoźnik początkowo zamierzał rozpocząć operacje na A220 już 31 stycznia, jednakże wprowadzenie ich do służby zostało przeniesione na 7 lutego. Linia nie może zacząć użytkować nowych maszyn dopóki nie przejdą one odpowiednich testów i certyfikacji. Federalna Agencja Lotnicza w USA, która zajmuję się kontrolą statków powietrznych przez 34 dni nie funkcjonowała, z uwagi na „shutdown” rządu w Stanach Zjednoczonych. Stąd wynikły wszystkie opóźnienia związane z procesem certyfikacji samolotów i pilotów.

Linia oznajmia, że pasażerowie nie muszą się obawiać, gdyż żaden z lotów, który miał być obsłużony przez airbusa A220 nie zostanie odwołany. Na tych trasach mają polecieć inne samoloty z floty przewoźnika. Pierwszymi trasami obsługiwanymi przez nie mają być loty z lotniska Nowy Jork La Guardia, do Bostonu i Dallas.


Delta Air Lines zamówiły łącznie 90 sztuk tego modelu (40x A220-100, 50x A220-300). Mają one zamienić stare, mało ekonomiczne samoloty.


Fot. Delta Air Lines
gość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie