Delta Air Lines opóźnią wprowadzenie A220 do służby

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
28 stycznia 2019 12:30
Delta Air Lines z powodu zawieszenia rządu federalnego w Stanach Zjednoczonych zostały zmuszone do wprowadzenia airbusów A220 do użytku później niż było to ogłoszone.
Reklama

Przewoźnik początkowo zamierzał rozpocząć operacje na A220 już 31 stycznia, jednakże wprowadzenie ich do służby zostało przeniesione na 7 lutego. Linia nie może zacząć użytkować nowych maszyn dopóki nie przejdą one odpowiednich testów i certyfikacji. Federalna Agencja Lotnicza w USA, która zajmuję się kontrolą statków powietrznych przez 34 dni nie funkcjonowała, z uwagi na „shutdown” rządu w Stanach Zjednoczonych. Stąd wynikły wszystkie opóźnienia związane z procesem certyfikacji samolotów i pilotów.

Linia oznajmia, że pasażerowie nie muszą się obawiać, gdyż żaden z lotów, który miał być obsłużony przez airbusa A220 nie zostanie odwołany. Na tych trasach mają polecieć inne samoloty z floty przewoźnika. Pierwszymi trasami obsługiwanymi przez nie mają być loty z lotniska Nowy Jork La Guardia, do Bostonu i Dallas.


Delta Air Lines zamówiły łącznie 90 sztuk tego modelu (40x A220-100, 50x A220-300). Mają one zamienić stare, mało ekonomiczne samoloty.


Fot. Delta Air Lines

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama