×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Irlandzki leasing SMBC zamawia kolejne A320


Irlandzka spółka SMBC Aviation Capital dokonała zmiany w swoim zamówieniu na airbusy A320, a także zamówiła kolejne maszyny. Airbus potwierdził umowę w zeszły poniedziałek (21.01).


SMBC zamieniło 15 spośród zamówionych A320neo na większe A321neo, a także zamówiło kolejne 50 egzemplarzy A320neo i 15 sztuk A321neo za łączną sumę 7,4 mld dolarów. Producent potwierdził, że umowa zamówienia kolejnych 65 samolotów została zawarta jeszcze w 2018 roku i była ujęta w zestawieniach finansowych Airbusa za zeszły rok. SMBC zamówiło pierwotnie 110 egzemplarzy A320neo w 2014 roku, a kolejne 6 maszyn tego typu w marcu 2018. Po ogłoszonych w zeszłym tygodniu zmianach ostateczne zamówienie na tę chwilę opiewa na 181 samolotów, z czego 151 to A320neo, zaś 30 to A321neo.


- Zapotrzebowanie na samoloty dysponujące najnowszą technologią pochodzi zarówno od naszych obecnych jak i nowych klientów, stąd nasza decyzja o dodatkowym zamówieniu - powiedział Peter Barrett, dyrektor zarządzający SMBC. - W obecnych realiach linie lotnicze poszukują bardziej wydajnych, oszczędnych maszyn. Wprowadzenie poprawek do naszego zamówienia plasuje nas na bardzo korzystnej pozycji na rynku i daje szansę na zaspokojenie popytu leasingobiorców w przyszłości - dodał Barrett.

Barrett dodał też, że takie zamówienie wyraźnie wskazuje na zaangażowanie SMBC w przyszły rozwój. Na koniec września 2018 roku, spółka posiadała w swoim portfolio 663 maszyny, którymi zarządzała, a podzielone one były pomiędzy 90 linii lotniczych w 44 krajach na całym świecie.


- To zamówienie zapewnia SMBC pewną pozycję jeśli chodzi o dostawy A320neo w nadchodzącej dekadzie i podnosi całkowitą liczbę samolotów, które znajdą się w naszej flocie do 720. W sumie zamówiliśmy od Airbusa 277 maszyn z rodziny A320 - ogłosiło SMBC.

Christian Scherer z Airbusa stwierdził, że 30 proc. dostarczonych przez producenta w 2018 rok samolotów trafiło do leasingodawców. SMBC Aviation Capital posiada w swojej flocie samoloty również innych producentów, w tym niemal 300 różnych boeingów.

fot. mat. prasowe Airbus, SMBCgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie