Manchester: Powstanie ekskluzywny terminal PremiAir

28 stycznia 2019 10:30
Manchester Airports Group (MAG) ogłosiła w środę (23.01), że na lotnisku w Manchesterze powstanie specjalny terminal, który zapewni chętnym pasażerom dowolnej linii wrażenia związane z obsługą naziemną podobne do tych dostępnych dotychczas tylko dla osób latających prywatnymi samolotami.
Reklama
Lotnisko w Manchesterze planuje stać się pierwszym portem lotniczym w Wielkiej Brytanii, który zaoferuje swoim klientom dodatkową płatną usługę zbliżającą wszystkich chętnych do poziomu obsługi w terminalu, który zazwyczaj dostępny był jedynie dla najbogatszych pasażerów prywatnych odrzutowców. Idea jest taka, aby każdy mógł skorzystać z usług klasy premium niezależnie od tego czy podróżuje prywatnie, biznesowo, czy ma specjalną okazję, czy też może po prostu kaprys, aby dodać nieco luksusu swojej podróży. Terminal, który to umożliwi będzie nosił nazwę PremiAir, a cennik usług w nim dostępnych będzie taki sam dla wszystkich, niezależnie od linii, którą dany pasażer będzie podróżował. Najtańsze pakiety będą kosztowały 50 funtów. Oferta będzie zróżnicowana, co pozwoli każdemu wybrać usługi zgodnie z własnymi preferencjami. Nowy budynek terminala ma być zupełnie odseparowany od istniejących trzech obiektów.


Ci pasażerowie lotniska w Manchesterze, którzy wybiorą usługi PremiAir rozpoczną swoją podróż w prawdziwie ekskluzywnym stylu. Zakres oferowanych usług ma zawierać między innymi specjalnie spersonalizowane przywitanie na lotnisku, szybką odprawę bagażową, możliwość skorzystania z eleganckiego saloniku z bezpłatnymi przekąskami i napojami, a także stanowiska kontroli bezpieczeństwa przeznaczone tylko dla gości PremiAir. Po przejściu przez tę kontrolę pasażerowie zostaną do samolotu dowiezieni indywidualnie dla nich przygotowanym autem. Usługi nowego terminala mają być też dostępne dla pasażerów przylatujących do Manchesteru, czy to w ramach podróży tam i z powrotem, czy też jako osobno wykupiony dodatek. Ci z kolei będą mogli skorzystać z usługi dowiezienia do terminala z samolotu podstawionym dla nich autem, z dedykowanego stanowiska kontroli paszportowej. Ponadto w czasie gdy będą oczekiwać na doręczenie im ich walizek będą mogli zrelaksować się po podróży w saloniku PremiAir.

Projekt terminala PremiAir przewiduje wiele różnych przestrzeni, które pozwolą zadowolić nawet skrajne gusta i sprostać oczekiwaniom indywidualnych podróżnych, jak i większych grup. Budynek będzie oddalony od istniejących terminali, ale jednocześnie znajdzie się tylko dwie minuty od autostrady M56 i zaoferuje strzeżony parking tym, którzy zdecydują się przyjechać doń autem. Dla poszukujących najwięcej wygody zaletą okaże się na pewno to, że łączny dystans do pokonania pieszo od wejścia do terminala do drzwi samolotu wyniesie mniej niż 20 m.


- Wprowadzając projekt PremiAir chcemy zaoferować unikalne wrażenia wszystkim naszym pasażerom i stworzyć nową jakość podróżowania - powiedział Andrew Harrison, dyrektor zarządzający MAG. - Tego typu usługi to coś o czym od dłuższego czasu słyszeliśmy od naszych klientów, którzy byli zainteresowani dostępem do nich. Mamy nadzieję, że nasza oferta przypadnie do gustu szerokiej grupie pasażerów niezależnie od tego czy będą podróżować prywatnie, w interesach, przy specjalnej okazji czy też zechcą dodać coś nowego do swoich doświadczeń - dodał Harrison. - Wdrożenie projektu PremiAir w Manchesterze jest początkiem nowej i ekscytującej drogi rozwoju w MAG i planujemy rozpoznać rynek i szanse powodzenia, a potem być może wprowadzić taką ofertę również na innych lotniskach. W MAG zawsze zwracamy się w kierunku nowości i innowacji, które mogą podnieść komfort pasażerów, zaś PremiAir to znaczący dodatek do naszego portfolio.

Faktycznie żadne inne duże lotnisko w Wielkie Brytanii nie oferuje tego typu usług w "prywatnym" terminalu i to na zasadzie "płać gdy korzystasz". Tego typu obiekty zazwyczaj są zarezerwowane tylko dla pasażerów klas pierwszych i biznes i to tylko konkretnych linii, które mają swoje ekskluzywne saloniki w terminalach poszczególnych lotnisk, a korzystanie z nich wiąże się najczęściej z niemałą dopłatą. Terminal PremiAir jest już w trakcie budowy, a jego otwarcie zaplanowane jest na połowę tego roku. Jest to najnowsza inwestycja MAG w ramach większego przedsięwzięcia, które ma za zadanie zrewolucjonizować poziom obsługi pasażerskiej na lotnisku w Manchesterze. Całość dużego projektu to budżet ponad 1 mld funtów, a pierwsze elementy powstające w jego ramach będą dostępne dla pasażerów trzeciego największego portu lotniczego w Wielkiej Brytanii już w kwietniu. Będą to nowe pirsy oraz parking wyposażony w najnowszą technologię, która zapewnić ma płynny ruch pojazdów.


- To bardzo ekscytujący okres w historii lotniska w Manchesterze, ponieważ rozszerzamy naszą ofertę o nowe trasy, a także jesteśmy w trakcie największej jak do tej pory inwestycji w nasze obiekty - powiedział Andrew Cowan, dyrektor zarządzający lotniska w Manchesterze. - Nasza warta miliard funtów transformacja zapewni północy kraju międzynarodową bramę lotniczą na jaką ten region zasługuje i pozwoli skomunikować go z najlepszymi miejscami turystycznymi i biznesowymi na całym świecie. PremiAir będzie kolejnym wymiarem komfortu, który pozwoli wszystkim naszym klientom na dopasowanie pakietu usług lotniskowych do swoich wymagań i oferując odrobinę luksusu za rozsądną cenę - dodał Cowan.

- W Jacobs jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z MAG przy tak ekscytującej inwestycji i przy wdrażaniu tego unikalnego w skali rynku produktu jakim jest PremiAir - powiedział Ross Powell, dyrektor operacyjny biura architektonicznego Jacobs, które odpowiada za projekt terminala. - Wspólnie z władzami lotniska pracowaliśmy na przygotowanie projektu tak, aby terminal PremiAir był jednocześnie prosty, ale też elegancki oraz aby wykorzystać naturalne materiały, duże przeszklenia i wspólny mianownik wizualny z resztą portu. Chcieliśmy też zaoferować klientom ciepłe, relaksującej otoczenie - dodał Powell.

MAG to spółka zajmująca się zarządzaniem portami lotniczymi w Wielkiej Brytanii, przez której lotniska co roku przechodzi ponad 60 mln pasażerów. Firma zatrudnia 40 tys. pracowników. W swoim portfolio poza Manchesterem posiada także londyńskie lotnisko Stansted oraz port lotniczy East Midlands.

fot. MAG

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy