Problemy lotowskiego dreamlinera w Meksyku

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
26 stycznia 2019 13:33
22 komentarzy
Dreamliner PLL LOT został uziemiony na lotnisku w Cancun, podał PAP. Jak komentuje przewoźnik, powodem takiej sytuacji jest awaria urządzenia zasilającego główny komputer.
Reklama

Chodzi o samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRB. Wczoraj (tj. 25.01) wystartował on w czarterowy rejs z Warszawy do Cancun. Na miejscu okazało się, że doszło do awarii. W związku z tym 250 pasażerów nie powróci do kraju zgodnie z założony terminem.

Jak zapewnia PLL LOT część, która uległa awarii została już zamówiona i wysłana z fabryki Boeinga w USA. Dzisiaj wieczorem polskiego czasu powinna dotrzeć do Meksyku, po czym zacznie się jej montaż. Prawdopodobnie zajmie to ok. 24 godzin.


- Pasażerowie uziemionego w Meksyku samolotu Dreamliner Polskich Linii Lotniczych, który miał w sobotę rano wylądować w Warszawie, są pod naszą opieką, mają zapewnione posiłki i przebywają w hotelu - powiedział PAP Adrian Kubicki, rzecznik narodowej linii.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
irkolo 2019-01-28 20:35   
irkolo - Profil irkolo
@Carl:"Niewiele brakowało, a LOT nie miałby dreamlinera. Wiosną 2005 roku, kiedy polski przewoźnik zamawiał tę maszynę, do ówczesnego premiera Marka Belki napisali list prezydent Francji Jacques Chirac, kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i premier Wielkiej Brytanii Tony Blair. W liście naciskali, żeby LOT nie wybierał boeinga, ale konkurencyjną wówczas maszynę Airbusa – A350, która wtedy była jeszcze projektem na deskach kreślarskich. Dreamliner natomiast był programem już mocno zaawansowanym. Ówczesny prezes spółki Marek Grabarek dostał, mimo tych nacisków, od premiera Belki wolną rękę. – Wybierzcie taki samolot, jaki będzie najlepszy dla LOT – miał wtedy powiedzieć Marek Belka. Grabarek wybrał dreamlinera, bo LOT czuł się związany z Boeingiem, B787 zaś, zbudowany w dużej mierze z kompozytów, wyglądał na maszynę, która zrobi w lotnictwie rewolucję. "
gość_db9a7 2019-01-28 13:21   
gość_db9a7 - Profil gość_db9a7
Jakieś strasznie awaryjne te nasze dremlinery, , Franek też ostatnio za wiele nie polatał , z Toronto już jako techniczy przyleciał , LRD dalej czeka na silniki, LRB, PARE LOTÓW PO WYMIANIE I ZNOWU AWARIA
Carl 2019-01-28 12:53   
Carl - Profil Carl
"bo UE naciskała" - jak mozna wypisywac takie brednie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama