×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Serbia ogłasza dziewięć nowych tras


Narodowy przewoźnik Republiki Serbii, linie Air Serbia, ogłosiły uruchomienie dziewięciu nowych tras z bazy linii w porcie lotniczym im. Nikoli Tesli w Belgradzie.


W czerwcu 2019 br., linia zainauguruje siedem całorocznych tras z Belgradu do Kijowa, Krasnodaru, Madrytu, Barcelony, Rijeki, Helsinek i Kairu oraz dwie trasy sezonowe - do Nicei i Zadaru. Na żadnej z powyższych tras, serbski przewoźnik nie będzie miał bezpośrednich konkurentów. Wyjątkiem jest trasa do Barcelony, do której w sezonie letnim latają hiszpańskie linie Vueling. 
Serbska linia zwiększy również oferowanie na trasie do Zurychu (do 8 lotów tygodniowo), Paryża (do 2 lotów dziennie) i Dubrownika (loty odbędą się codziennie). Bilety na nowe trasy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym linii.


- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy połączyć Serbską stolicę z nowymi miastami, dając naszym pasażerom możliwość wyboru spośród 49 bezpośrednich połączeń, które krajowy przewoźnik będzie obsługiwał od czerwca 2019 r. - oświadczył Duncan Naysmith, dyrektor generalny Air Serbia.

Według zapowiedzi przewoźnika, rozbudowa międzynarodowej sieci połączeń to kolejny krok naprzód w planach ekspansji serbskiej linii. W listopadzie minionego roku pod wpływem krytyki ze strony pasażerów, Air Serbia ponownie wprowadziła darmowy poczęstunek dla wszystkich pasażerów w klasie ekonomicznej, zaledwie dziewięć miesięcy po decyzji o zmniejszeniu oferty usług pokładowych na lotach wewnątrz-europejskich.

Flota linii Air Serbia składa się z 20 samolotów - ośmiu airbusów A319, dwóch A320, jednego A330-200, trzech boeingów B737-300 oraz sześciu ATR 72. Kilka dni temu pisaliśmy o anulowaniu zamówienia na 10 airbusów A320neo przez linie Etihad Airways, które miały przekazać nowe maszyny serbskiemu przewoźnikowi. Samoloty te miały całkowicie zastąpić obecnie wykorzystywane airbusy A319 i A320.

Fot. Piotr Bożyk, Mark Harkin (Flickr, CC)gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie