×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United i Southwest "zwiedzają pobocze" zimową porą


Sroga zima w USA nie oszczędza przewoźników lotniczych. Kolejno w piątek (18.01) i sobotę (19.01) dwie maszyny opuściły śliskie drogi startowe, na których lądowały. Jedna należała do Southwest Airlines, a druga do United Airlines.


W piątek boeing 737-800 linii Southwest lecący z Las Vegas opuścił drogę startową po lądowaniu na lotnisku docelowym w Omaha w Nebrasce. Do incydentu doszło ok. godziny 14:00 czasu lokalnego. Maszyna zjechała z końca pasa i nieco w prawo, aby ostatecznie zatrzymać się 50 metrów poza nim. Służby ratunkowe od razu wyruszyły na miejsce. Po chwili okazało się, że nikomu spośród 150 pasażerów i 6 członków załogi na pokładzie nie ucierpiał, zaś samolot został tylko nieznacznie uszkodzony. Kontrolerzy ruchu lotniczego początkowo zamknęli tylko pas 14R, na którym doszło do incydentu, a cały ruch przekierowali na pas 14L, jednak po chwili podjęli decyzję o całkowitym zamknięciu lotniska. Załoga samolotu, który lądował kilka minut przez boeingiem Southwest zgłosiła po lądowaniu dobre hamowanie. Pogoda w momencie zdarzenia nie była dobra, padał śnieg i marznąca mżawka.


Drugi incydent miał miejsce w sobotę na lotnisku Chicago O'Hare gdy lądował na nim boeing 737-900 linii United podróżujący z Phoenix. Samolot, na pokładzie którego znajdowało się 129 pasażerów i członków załogi przyziemił na pasie 04R około 11:30, lecz załodze nie udało się wytracić prędkości i zjechał z pasa przednim podwoziem. Podobnie jak w przypadku Southwest dzień wcześniej, pasażerowie opuścili maszynę podstawionymi schodami. Na drodze startowej zalegało nieco śniegu, ponadto ciągle padało, a dość silny wiatr zawiewał śnieg z pobocza na nawierzchnię pasa.

Tydzień temu pisaliśmy o tym jak prawdopodobnie również przez zimowe warunki z pasa moskiewskiego Szeremietiewa zjechała maszyna Travel Service. Tego samego dnia w Cincinnati drogę startową opuścił też samolot amerykańskiej Delty.

fot. mat. prasowe, twitter.comgość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie