×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paryskie lotniska obsłużyły ponad 100 mln pasażerów w 2018 roku


Dwa największe paryskie lotniska obsłużyły 105,3 mln pasażerów w 2018 roku, co jest równoznaczne ze wzrostem o 3,8 proc. w porównaniu do zeszłorocznego wyniku.Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle obsłużył 72,2 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 4 proc. rok do roku. Natomiast lotnisko Paryż-Orly odprawiło 33,1podróżnych, czyli o 3,4 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Łącznie lotniska zanotowały zwiększyły liczbę odprawionych pasażerów o 3,8 proc. Gdyby nie strajki w 2018 roku na paryskich lotniskach wzrost obsłużonych pasażerów mógłby sięgać nawet 4,5 proc.

Liczba operacji na obydwu portach lotniczych wzrosła o 3 proc. w 1 połowie 2018 roku, a w 2 połowie o 4,5 proc. Łącznie wykonano prawie 710 tys. operacji, z tego 481 tys. na lotnisku im. Charles de Gaulle i 229 tys. na lotnisku Orly.

Ruch na lotach wewnątrz Francji zmalał o 1,7 proc., natomiast europejski (bez Francji) wzrósł o 3,8 proc. Na trasach międzykontynentalnych odprawiono o 6 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej. Najszybciej rosła liczba podróżnych na lotach do Ameryki Północnej (+8,7 proc.), a następnie do francuskich terytoriów zależnych (+8,6 proc.). Pasażerów lecących na Bliski Wschód, jak również do Azji z Pacyfikiem było o 5,8 proc. więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Najwolniej rósł ruch na połączeniach z Afryką (+4,2 proc.) i Ameryką Łacińską (+1,2 proc.).


Liczba pasażerów przesiadających się na paryskich lotniskach zmalała o 1,4 pkt. proc., odpowiadając za 21,7 proc. całego ruchu pasażerskiego.

Fot. Remi Jouangość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie