flybmi uruchomi połączenie z Leeds do Monachium

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
21 stycznia 2019 10:15
Brytyjskie linie flybmi zapowiedziały uruchomienie od 8 kwietnia 2019 roku połączenia z lotniska Leeds/Bradford do Monachium. Trasa ta ma umożliwić pasażerom dotarcie ze stolicy Bawarii na północ Anglii i służyć im zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych.
Reklama

Klienci flybmi, którzy wybiorą się w podróż na nowej trasie będą mogli, według zapewnień przewoźnika, skorzystać w wysokiej jakości profesjonalnego serwisu oferowanego na pokładzie odrzutowców linii, a także zabrać ze sobą bagaż rejestrowany o wadze 23 kg, który jest wliczony w cenę biletu. Ponadto, na pokładach samolotów czekać na nich będą skórzane fotele oraz darmowe napoje i przekąski, zaś przed lotem mają być odprawiani w ramach szybkiej usługi czterdziestominutowego check-in.

- Połączenie pomiędzy West Yorkshire i trzecim największym miastem Niemiec było naturalnym wyborem w ramach rozwijania naszej trwającej strategii łączenia kluczowych europejskich hubów - skomentował planowane uruchomienie trasy Jochen Schnadt, dyrektor zarządzający flybmi. - Wierzymy, że ta trasa będzie bardzo popularna zarówno wśród podróżujących w celach biznesowych jak i turystów, którzy będą mogli cieszyć się szybkim i wydajnym transportem. W przyszłości mamy nadzieję rozwijać naszą siatkę poprzez dodawanie do niej kolejnych połączeń z Leeds - dodał.


- Jesteśmy zadowoleni mogąc powitać na lotnisku Leeds/Bradford flybmi z nowym połączeniem do Monachium - powiedział David Laws, dyrektor zarządzający lotniska w Leeds. - Monachium to jedno z najważniejszych europejskich miast, a zarazem fantastyczny dodatek do siatki połączeń oferowanych z Leeds Bradford, tym bardziej że staramy się rozwijać dostępność komunikacyjną Yorkshire w ramach oferty naszego lotniska. Zdajemy sobie sprawę z tego, że takiego połączenia nasza regionalna społeczność oczekiwała już od dłuższego czasu. Monachium to nie tylko atrakcyjny cel podróży, ale też miejsce, z którego można kontynuować podróż ponieważ jest jednym z największych europejskich hubów. Wierzymy, że zadziała to w dwie strony i pozwoli rozwijać nasz lokalny biznes i turystykę - dodał Laws. - Mamy nadzieję, że rozpoczęcie tej współpracy i wprowadzenie nowego połączenia jest znakiem zarówno wsparcia, którego flybmi udziela naszemu lotnisku, ale też zidentyfikowania wreszcie potencjału naszego regionu, z którego od tak dawna zdawaliśmy sobie sprawę.


- Nowe codzienne połączenie do Monachium będzie fantastycznym impulsem do rozwoju regionu w kategoriach turystyki i biznesu. Sprawi, że stanie się on atrakcyjny dla Niemców poszukujących urlopowych kierunków, czy niemieckich studentów rozważających studia na naszych wspaniałych uczelniach - skomentował uruchomienie trasy sir Gary Verity, dyrektor zarządzający "Welcome to Yorkshire". - Wiemy jak dobrze niemieccy turyści oceniają Yorkshire i obecnie szukamy sposobów aby ułatwić im odwiedzenie naszego hrabstwa w ramach pakietów wakacyjnych "Cycle England". Z tego powodu wszystko co czyni Yorkshire bardziej dostępnym dla kontynentalnej Europy, jak nowe połączenie flybmi, jest niezwykle mile widziane - dodał Verity.


- Niemcy to drugi największy rynek eksportowy Yorkshire, z handlem o wartości ponad 4,5 mld. funtów w 2017 roku. Monachium to jedna z bram do Niemiec i posiadanie komfortowego dostępu do niej z Leeds Bradford pozwoli na rozwój naszej gospodarki - skomentował uruchomienie trasy Sandy Needham, dyrektor zarządzający Izby Gospodarczej Zachodniego i Północnego Yorkshire. - Szczególnie teraz gdy przygotowujemy się do Brexitu bardzo ważne jest aby rozwijać połączenia pomiędzy naszym regionem a kluczowymi światowymi rynkami. Gratulujemy więc wszystkim zaangażowanym w ustanowienie nowego połączenia z Leeds do Monachium - dodał Needham.


fot. mat. prasowe, wikimedia (CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama