×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WestJet odebrał pierwszego boeinga 787-9


WestJet odebrał w czwartek (17.01) pierwszego z zamówionych boeingów 787-9. Przewoźnik podkreśla, że wprowadzenie dreamlinera do floty, rozpoczyna nową erę w jego historii.


Uroczysta ceremonia odbyła się w głównym hubie przewoźnika, w Calgary, z którego WestJet będzie już od maja realizował kolejne połączenia do Europy - do Paryża-CDG i Dublina.


Pierwszy z boeingów, oznaczony jako C-GUDH, został nazwany na cześć założyciela kanadyjskiego przewoźnika - Clive'a Beddoe.

Wszystkie boeingi 787-9, które trafią do WestJeta, będą posiadały trzyklasową konfigurację i jednorazowo na pokład zabiorą do 320 pasażerów. Jak twierdzą przedstawiciele kanadyjskiej linii, nowe samoloty wyróżnia specjalnie zaprojektowana przez Boeinga technologia tłumienia turbulencji, zmodyfikowany system wentylacji redukujący potencjalne skutki jet-lagu oraz większe okna, które mają zapewniać pasażerom poczucie większej przestrzeni w kabinie.

Pierwsza z maszyn już za miesiąc będzie odbywać regularne kursy z pasażerami: początkowo na trasach regionalnych z Calgary i Toronto. Pierwszy międzykontynentalny rejs najnowszego nabytku został zaplanowany na 28 kwietnia br. Będzie to lot do Londynu-Gatwick.

Według doniesień, druga maszyna zostanie odebrana w lutym, natomiast trzecia - w marcu br. Odbiory zostały tak zaplanowane by termin rozpoczęcia operacji na trasach do Paryża i Dublina pozostał niezagrożony.

fot. WestJetgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie