WestJet odebrał pierwszego boeinga 787-9

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
21 stycznia 2019 09:36
2 komentarze
WestJet odebrał w czwartek (17.01) pierwszego z zamówionych boeingów 787-9. Przewoźnik podkreśla, że wprowadzenie dreamlinera do floty, rozpoczyna nową erę w jego historii.
Reklama
Uroczysta ceremonia odbyła się w głównym hubie przewoźnika, w Calgary, z którego WestJet będzie już od maja realizował kolejne połączenia do Europy - do Paryża-CDG i Dublina.


Pierwszy z boeingów, oznaczony jako C-GUDH, został nazwany na cześć założyciela kanadyjskiego przewoźnika - Clive'a Beddoe.

Wszystkie boeingi 787-9, które trafią do WestJeta, będą posiadały trzyklasową konfigurację i jednorazowo na pokład zabiorą do 320 pasażerów. Jak twierdzą przedstawiciele kanadyjskiej linii, nowe samoloty wyróżnia specjalnie zaprojektowana przez Boeinga technologia tłumienia turbulencji, zmodyfikowany system wentylacji redukujący potencjalne skutki jet-lagu oraz większe okna, które mają zapewniać pasażerom poczucie większej przestrzeni w kabinie.

Pierwsza z maszyn już za miesiąc będzie odbywać regularne kursy z pasażerami: początkowo na trasach regionalnych z Calgary i Toronto. Pierwszy międzykontynentalny rejs najnowszego nabytku został zaplanowany na 28 kwietnia br. Będzie to lot do Londynu-Gatwick.

Według doniesień, druga maszyna zostanie odebrana w lutym, natomiast trzecia - w marcu br. Odbiory zostały tak zaplanowane by termin rozpoczęcia operacji na trasach do Paryża i Dublina pozostał niezagrożony.

fot. WestJet

Ostatnie komentarze

gość_ab494 2019-01-21 20:56   
gość_ab494 - Profil gość_ab494
WestJet nie jest linia low cost i nie reklamuje sie jako linia low cost. Bilety na przeloty WestJet sa w tej samej cenie co u konkurencyjnej Air Canada.
vscrew 2019-01-21 15:33   
vscrew - Profil vscrew
I nawet lowcostowy WestJet ma ładniejszą kabinę 787 niż LOT, a ich kabina klasy Biznes jest rewelacyjna!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy