Thai AirAsia X może polecieć do Pragi

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
21 stycznia 2019 09:01
7 komentarzy
Niewykluczone, że Thai AirAsia X zaoferuje loty z Pragi. Informacje takie przedstawił czeski premier po spotkaniu z przedstawicielami linii.
Reklama

Andrej Babiš, premier Czech, przeprowadził w czwartek (17.01) rozmowy z kierownictwem Thai AirAsia oraz Thai AirAsia X, po czym poinformował, że przewoźnik zobowiązał się do otworzenia bezpośredniego połączenia pomiędzy Bangkokiem a Pragą do końca bieżącego roku.

- Świetne informacje z ThaiAirAsia. Przewoźnik uruchomi bezpośrednie połączenie Bangkok-Praga jeszcze w tym roku. Byłoby to ich pierwsze połączenie do Europy. Codzienne loty potrwają ok. 10,5 godziny. Kierownictwo firmy, która obecne operuje samolotami długodystansowymi jedynie po Azji, widzi w Pradze bramę do Europy - poinformował Babiš na Twitterze.


Według premiera, loty pomiędzy stolicami Czech i Tajlandii mogłyby odbywać się nawet codziennie, jednak wciąż potrzebne jest dopracowanie szczegółów i formalności. Przedstawiciele tajskich linii mają w tym celu w przeciągu miesiąca odwiedzić Pragę. Wcześniej Marek Libřický, ambasador Czech w Tajlandii, powiedział, że w azjatycki kraju, w którym pracuj pracuje, lata około 43 tys. Czechów rocznie, a nawet ok. 50 tys. Tajów odwiedza Republikę Czeską w ciągu roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7c41c 2019-01-23 14:18   
gość_7c41c - Profil gość_7c41c
Dobra, dobra, zamiast nabijać się z Balic napisalibyście coś mądrzejszego... LOT zaczyna coraz lepiej latać do Azji, Czesi i Węgrzy nie mają takich rodzimych połączeń do Dalekiego Wschodu, poza tym te dwie stolice nadal są popularne w tamtych krajach.
gość_0fa9b 2019-01-22 00:18   
gość_0fa9b - Profil gość_0fa9b
Nie tylko Pragi, Budapesztu i Okęcia ale w pare lat KRK mogłoby spokojnie wyprzedzić Frankfurt albo Londyn Heathrow:)
gość_ec29c 2019-01-21 23:25   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@gość_2f0a4

Bo w Warszawie rządzi LOT, ma gigantyczną jak na tak małe i biedne miasto siatkę długodystansową. W szczególności systematycznie lata do Bangkoku jako charter.

@gość_ce76a

A żebyś wiedział! W 2019 i 2020 KRK będzie najszybciej rosnącym portem lotniczym w Polsce i tylko przez administracyjne kłody rzucane przez kolejne rządy warszawskie nie przeskoczy Pragi, Budapesztu i Okęcia!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama