×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai AirAsia X może polecieć do Pragi


Niewykluczone, że Thai AirAsia X zaoferuje loty z Pragi. Informacje takie przedstawił czeski premier po spotkaniu z przedstawicielami linii.


Andrej Babiš, premier Czech, przeprowadził w czwartek (17.01) rozmowy z kierownictwem Thai AirAsia oraz Thai AirAsia X, po czym poinformował, że przewoźnik zobowiązał się do otworzenia bezpośredniego połączenia pomiędzy Bangkokiem a Pragą do końca bieżącego roku.

- Świetne informacje z ThaiAirAsia. Przewoźnik uruchomi bezpośrednie połączenie Bangkok-Praga jeszcze w tym roku. Byłoby to ich pierwsze połączenie do Europy. Codzienne loty potrwają ok. 10,5 godziny. Kierownictwo firmy, która obecne operuje samolotami długodystansowymi jedynie po Azji, widzi w Pradze bramę do Europy - poinformował Babiš na Twitterze.


Według premiera, loty pomiędzy stolicami Czech i Tajlandii mogłyby odbywać się nawet codziennie, jednak wciąż potrzebne jest dopracowanie szczegółów i formalności. Przedstawiciele tajskich linii mają w tym celu w przeciągu miesiąca odwiedzić Pragę. Wcześniej Marek Libřický, ambasador Czech w Tajlandii, powiedział, że w azjatycki kraju, w którym pracuj  pracuje, lata około 43 tys. Czechów rocznie, a nawet ok. 50 tys. Tajów odwiedza Republikę Czeską w ciągu roku.gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie