×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic chce uruchomić spółkę-córkę


Łotewski przewoźnik planuje utworzenie zależnej od siebie spółki w jednym z europejskich krajów.


Chodzi najprawdopodobniej o kraj pozabałtycki, ponieważ przewoźnik już wcześniej zapowiadał przebazowanie części swoich samolotów poza Litwę, Łotwę i Estonię z powodu "przesycenia rynku". Jak mówi prezes airBaltic, Martin Gauss, przewoźnik mógłby zasilić swoją nową markę lotniczą nawet trzydziestoma zamówionymi obecnie dla siebie airbusami A220-300.


Nie są znane dalsze szczegóły nowego projektu, jednak źródła jego finansowanie będą najprawdopodobniej poszukiwane u prywatnych inwestorów. Gauss dodał także, że przewoźnik ocenia możliwość częściowego sfinansowania nowej spółki z własnych środków. Linia jest obecnie w 80 proc. własnością łotewskiego państwa, a pozostałe udziały należą do duńskiego przedsiębiorcy Larsa Thuesena. Plany airBaltic mają zostać potwierdzone do końca tego roku.

Obecnie przewoźnik operuje czternastoma A220-300 i oczekuje na kolejne 36 sztuk tego modelu. Ponadto, ma możliwość zrealizowania kolejnych 30 opcji. W 2020 r. aiBaltic ma wycofać z użytkowania 9 boeingów 737-300 oraz 500, z kolei do końca 2022 r. - 12 turbośmigłowych bombardierów Q400.


fot.: materiały prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie