×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


XL Airways France zamawiają A330neo


Linie lotnicze XL Airways France uzupełnią swoją flotę o dwa airbusy A330-900neo. Nowe samoloty mają umożliwić dalekodystansowemu przewoźnikowi wejście na nowe rynki.


Samoloty według cen katalogowych warte są 593 mln dolarów. Oba A330neo zostaną dostarczone w przyszłym roku. Wyposażone będą, tak jak pozostałe samoloty XL Airways, w klasę biznesową i ekonomiczną, a także w fotele dedykowane dla klasy ekonomicznej premium, która będzie u przewoźnika nowością. Firma planuje wprowadzić nową klasę podróży w aktualnie używanej flocie.


XL Airways France zostały założone w 1995 r. jako Star Europe przez francuskiego touroperatora Look Voyages.. Linie latały początkowo boeingami 737-300 oraz 400. W 2006 r. linia zyskała swoją obecną nazwę.

Obecnie XL Airways France latają trzema airbusamu A330-200 i jednym A330-300. Przewoźnik obsługuje regularne loty do USA (Nowy Jork, Miami, San Francisco, Los Angeles), Meksyku, na Karaiby, do Reunion i Izraela. Od zeszłego roku linia lotnicza lata także z Paryża do Jinan w Chinach.gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie