×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt: Blisko 70 mln pasażerów w 2018 roku


Lotnisko we Frankfurcie obsłużyło 69,5 mln pasażerów w 2018 roku, co oznacza wzrost 7,8 proc. w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku. Głównym czynnikiem wpływającym na wzrost były nowe połączenia i wzrost oferowania na obecnych lotach.


Największy port lotniczy w Niemczech zanotował wzrost o 5 mln pasażerów rok do roku. Wynik ten jest najlepszy w historii lotniska, a wzrost największy od 1995 roku.

Najbardziej ruchliwym miesiącem we Frankfurcie był lipiec, w którym obsłużono 6,9 mln podróżujących. Dzienny wynik ponad 200 tys. pasażerów został zanotowany 165 razy przez niemiecki port lotniczy, a 230 tys. pasażerów, podróżujących jednego dnia odnotowano 13 razy. Rekordowym dniem pod względem przewiezionych pasażerów był 29 lipca, kiedy na lotnisku odprawiono 237 966 osób.

Udział w ruchu pasażerskim w zależności od destynacji prezentuję się następująco: 60,8 proc. podróżujących poleciało na trasach europejskich, 12,5 proc. do Ameryki Północnej, 11,2 proc. na lotach na Daleki Wschód, 5,9 proc. na Bliski Wschód, 5,1 proc. udało się do Afryki, a 4,6 proc. z nich do Ameryki Środkowej i Południowej.

W ubiegłym roku na frankfurckim lotnisku obsłużono 2,2 mln ton frachtu lotniczego, co jest równoznaczne ze spadkiem o 0,9 proc. rok do roku. Przez ostatnie 12 miesięcy na niemieckim porcie lotniczym zrealizowano 512,1 tys. operacji, czyli o 7,7 proc. więcej niż rok wcześniej.


fot. mat. prasowe
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie