×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajki na ośmiu niemieckich lotniskach


We wtorek (15.01) pasażerowie podróżujący z niemieckich lotnisk w Bremie, Dreźnie, Erfurcie, Frankfurcie, Hanowerze, Hamburgu, Lipsku i Monachium musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami z powodu strajku pracowników kontroli bezpieczeństwa w tych portach.


W poniedziałek (14.01) informowaliśmy o zapowiedzianym przez związkowców z Verdi strajku personelu na lotnisku we Frankfurcie. Wczoraj strajki dotknęły ostatecznie aż ośmiu lotnisk u naszych zachodnich sąsiadów. Był to już trzeci strajk personelu lotniskowego w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Wczorajsze utrudnienia mogły pokrzyżować plany aż 200 tys. podróżnych, a tylko Lufthansa odwołała 500 lotów. 


Tylko we Frankfurcie będącym głównym hubem flagowego niemieckiego przewoźnika z 1200 zaplanowanych operacji nie odbyło się aż 614, a w swoją podróż nie wyruszyło około 135 tys. pasażerów. Na lotnisku we Frankfurcie pracę przy kontroli bezpieczeństwa wykonuje 5 tys. osób, a aż jedna piąta z nich przystąpiła do strajku. Z kolei w Monachium, według informacji z wczorajszego popołudnia przekazanej przez rzecznika lotniska, odwołano natenczas 100 połączeń, co stanowiło około 10% zaplanowanych operacji.

Związkowcy z Verdi nadal oczekują podniesienia godzinowej stawki za swoją pracę do 20 euro. Kolejna runda negocjacji zaplanowana jest na 23 stycznia.

fot. mat. prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie