Emirates: Modyfikacja rozkładu w związku z zamknięciem drogi startowej

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2019 15:44
Zmiany w rozkładzie podyktowane są m. in. planowanym na kwiecień i maj zamknięciem południowej drogi startowej na lotnisku w Dubaju oraz nadążeniem za dynamicznie zmieniającymi się potrzebami pasażerów na całym świecie.
Reklama

Zamknięcie południowego pasa startowego na lotnisku Dubai-International potrwa od 16 kwietnia do 30 maja 2019 r. Wyłączenie z użytkowania drogi startowej jest podyktowane przeprowadzeniem na niej wymaganych prac konserwacyjnych.

Z tego powodu wiele lotów Emirates zostanie odwołanych, przełożonych na inną godzinę lub będzie realizowanych innym samolotem, tak aby ograniczyć niedogodności dla pasażerów. We wspomnianym okresie 45 dni przewoźnik nie będzie wykorzystywał nawet 48 samolotów w swojej flocie, a liczba lotów wykonywanych przez Emirates spadnie o 25%.

- Zawsze podkreślamy, że jesteśmy linią zorientowaną na klienta o komercyjnym modelu biznesowym. Inwestujemy w nowoczesną i wydajną flotę, dzięki czemu oferujemy naszym pasażerom udogodnienia na najwyższym poziomie. Ponadto sprawnie wprowadzamy nasze samoloty na trasach, na których najlepiej zaspokajają one zapotrzebowanie klientów. Wprowadzane przez nas modyfikacje w rozkładzie lotów w 2019 roku odzwierciedlają to podejście, uwzględniając globalną dynamikę rynku i ograniczenia operacyjne wynikające m.in. z prac konserwacyjnych przy południowym pasie startowym na lotnisku w Dubaju. W ciągu roku zamierzamy uważnie obserwować zmiany zachodzące na rynkach światowych i zachować elastyczność w celu optymalizacji wykorzystania naszych samolotów - powiedział Tim Clark, prezes lini Emirates.


W okresie wzmożonego ruchu w sezonie letnim 2019 Emirates wprowadzą dodatkowe loty do wielu miast w Europie. Wśród wspomnianych kierunków znajdują się:
  • Ateny w Grecji - od 31 marca do 26 października 2019 r. przewoźnik wprowadzi drugie codzienne połączenie do greckiej stolicy. Od 31 marca do 15 kwietnia i od 1 do 26 października połączenie to będzie realizowane przez boeinga 777-300ER, z kolei od 31 maja do 31 września - airbusem A380. Emirates nie będzie realizował drugiego połączenia dziennie w trakcie konserwacji pasa startowego w Dubaju.
  • Rzym we Włoszech - od 31 marca do 26 października Wieczne Miasto będzie obsługiwane aż trzykrotnie w ciągu doby. Trzecie połączenie, realizowane przez boeinga 777-300ER, zostanie zawieszone na czas zamknięcia południowego pasa startowego w Dubaju.
  • Sztokholm w Szwecji - w lipcu i sierpniu 2019 r. Emirates obsłuży tam dwa połączenia dziennie realizowane przez boeinga 777-300ER.
  • Zagrzeb w Chorwacji - w okresie od 31 marca do 26 października linie Emirates będą ponownie samodzielnie wykonywać codzienne połączenia do Zagrzebia realizowane przez boeinga 777-300ER - obecnie połączenia do chorwackiej stolicy wykonują linie Flydubai w wykorzystaniem mniejszego samolotu. Jednak na czas zamknięcia pasa startowego w bazie przewoźnika częstotliwość lotów zostanie ograniczonas do czterech tygodniowo.
Jednocześnie w czerwcu 2019 r. Emirates wprowadzą dodatkowe loty na kilku połączeniach w Afryce. Zwiększona częstotliwość obejmie takie miasta jak:
  • Casablanca w Maroku - 1 czerwca przewoźnik wprowadzi tam drugie połączenie dziennie. Rejs będzie realizowany przez boeinga 777-300ER, który uzupełni dotychczasowe loty siedem razy w tygodniu obsługiwane przez airbusa A380.
  • Abudża w Nigerii - 1 czerwca wprowadzone zostaną trzy dodatkowe połączenia tygodniowo do Abudży realizowane przez boeinga 777-300ER, które zwiększą częstotliwość lotów do stolicy Nigerii do siedmiu tygodniowo.
  • Akra w Ghanie - od 2 czerwca linie Emirates wprowadzą cztery dodatkowe połączenia tygodniowo do Akry realizowane przez boeinga 777-300ER, tym samym zwiększając częstotliwość lotów do stolicy Ghany do 11 tygodniowo.
  • Konakry w Gwinei i Dakar w Senegalu - od 1 czerwca boeing 777-300ER będzie realizował jedną dodatkową rotację łączącą te miasta z Dubajem w ciągu tygodnia.

W odpowiedzi na większe zapotrzebowanie sezonowe Emirates wprowadzi także airbusa A380 na trasach do Bostonu w Stanach Zjednoczonych (od 1 czerwca do 30 września 2019 r. oraz od 1 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 r.), a także do Glasgow w Wielkiej Brytanii - od 16 kwietnia do 31 maja 2019 r. codzienne rejsy dwupokładowym samolotem zastąpią dwa połączenia dziennie obsługiwane mniejszymi boeingami 777-300ER.

Emirates wprowadzą także niedawno zmodernizowanego boeinga 777-200LR w konfiguracji dwuklasowej na trasie do Rio de Janeiro w Brazylii obsługiwanej raz dziennie. Samolot po wylądowaniu w Rio cztery razy w tygodniu będzie realizował połączenie do stolicy Argentyny - Buenos Aires, a w pozostałe trzy dni – do Santiago w Chile. Jednocześnie bezpośrednia trasa do Chile będzie zawieszona w okresie modernizacji drogi startowej w Dubaju.

1 czerwca 2019 r. Emirates zawieszą rejsy na trasie Dubaj - Bangkok - Sydney. Przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował trzy bezpośrednie loty dziennie z Dubaju do Sydney. Z kolei od 31 marca Emirates będzie wykonywał tylko jeden bezpośredni lot dziennie z Dubaju do Perth realizowany przez airbusa A380.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama