Finnair poleci do Sapporo i Punta Cana

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2019 15:41
8 komentarzy
Od sezonu zimowego 2019/2020 fiński przewoźnik otworzy dwie nowe trasy - do dalekowschodniej Azji oraz na Karaiby.
Reklama

Finnair poleci z Helsinek do Sapporo w Japonii oraz do Punta Cana na Dominikanie w sezonie zimowym 2019/2020.

- Japonia jest dla nas kluczowym rynkiem i jesteśmy podekscytowani dołączeniem Sapporo do naszej siatki połączeń. Dzięki nowej trasie, Finnair jest jedyną europejską linią lotniczą, która lata do Sapporo w ramach rejsów rozkładowych. Z pięcioma kluczowymi japońskimi miastami w naszej siatce połączeń, jesteśmy obecnie największym europejskim przewoźnikiem latającym do Japonii - powiedział Christian Lesjak, wiceprezes ds. zarządzania siecią Finnair.

Trasa do Japonii obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu od 15 grudnia do 27 marca. Sapporo znane jest jako wspaniałe zimowe i narciarskie miejsce o przepięknych krajobrazach i z fantastycznymi zimowymi zajęciami w tradycyjnym japońskim otoczeniu. Sapporo będzie piątym kierunkiem Finnaira do Japonii, obok Tokio Narita, Osaka, Nagoi i Fukuoka.

Finnair otworzy również nowe cotygodniowe rejsy do Punta Cana na Dominikanie. Lot do Punta Cana będzie obsługiwany samolotem airbus A350 raz w tygodniu między 13 grudnia a 27 marca. Dominikana, ze swoimi piaszczystymi plażami, wyjątkowymi rodzinnymi kurortami oraz wspaniałymi polami golfowymi, jest ulubionym miejscem dla turystów szukających słońca zimą. W sezonie zimowym Finnair lata również raz w tygodniu do Puerto Plata na Dominikanie.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Finnair, w sezonie zimowym 2019/2020 r., zwiększy również liczbę rejsów do Hongkongu do dwóch lotów dziennie, które będą kontynuowane od sezonu letniego 2019 poprzez sezon zimowy. Przewoźnik lata do siedmiu miast w Chinach, w tym do Pekinu, Szanghaju, Xi'an, Chongqing, Nankinu, Guangzhou (Kantonu) i Hongkongu.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
scrillo 2019-01-16 15:39   
scrillo - Profil scrillo
Myślę że, współpraca z OneWorld em nieźle im się układa. Z Londynu mają 4-5 rotacji dziennie z czego jedną szerokokadłubowcem + 1 rotacja BA. JL ma też jedną rotację do Tokio. Na zachód AY dostęp przez Londyn i to jedna z bogatszych siatek, a BA ma dostęp na daleki wschód przez Helsinki.
gość_73c53 2019-01-16 15:14   
gość_73c53 - Profil gość_73c53
Helsinki mają bardzo dogodne położenie, jeśli chodzi o loty do Azji.
gość_9badd 2019-01-16 09:52   
gość_9badd - Profil gość_9badd
LOT później rozpoczął budowanie siatki do dalekiej Azji. Szkoda, że poprzednie zarządy spały.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama