Ryanair Holidays do zamknięcia

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2019 09:10
W poniedziałek (14.01) biuro podróży europejskiego taniego przewoźnika zostało zamknięte. Stało się to po niespełna dwóch latach od jego uruchomienia.
Reklama

Na stronie internetowej przewoźnika nie ma już możliwości zakupu wycieczek, jednak, jak zapewniono w lakonicznym komunikacie prasowym, wszystkie wcześniejsze rezerwacje zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Usługa uruchomiona została w grudniu 2016 r. Niespełna miesiąc później doszło do awarii serwisu, który udało się uruchomić dopiero po przebudowaniu systemu rezerwacyjnego po zasięgnięciu pomocy od HLX Touristik, niemieckiego specjalisty branży podróży zorganizowanych.


Ryanair Holidays zmagał się następnie z problemem niewystarczającego popytu na oferowane wycieczki. Pojawiały się także głosy, że oferta biura jest nie do zaakceptowania przez wiele potencjalnych klientów ze względu na politykę bagażową, według której, pomimo wykupienia wycieczki, podróżni musieli dodatkowo zapłacić za bagaż rejestrowany, co stanowiło kwotę nawet 50 euro.

Biuro podróży od Ryanaira konkurowało także z inną własną usługą przewoźnika - serwisem Ryanair Rooms, gdzie możliwa jest rezerwacja noclegu z pośrednictwem irlandzkiej linii. Ta usługa jednak cieszy się coraz większą popularnością i, jak twierdzi Ryanair, stale zyskuje klientów.

Z oferty biura podróży mogli skorzystać mieszkańcy m. in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Według początkowych zapowiedzi, działalność Ryanair Holidays miała w przyszłości objąć także Polskę, jednak nigdy tak się nie stało.

Bliźniaczy projekt węgierskiego taniego przewoźnika, nazwany Wizz Tours zakończył swoją działalność 28 grudnia 2018 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama