Frankfurt: Służby bezpieczeństwa zapowiedziały strajk na 15 stycznia

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
14 stycznia 2019 18:17
Pracownicy odpowiedzialni za kontrole bezpieczeństwa na lotnisku we Frankfurcie, zrzeszeni w ramach związku zawodowego Verdim, zapowiedzieli na wtorek (15.01) strajk, który może spowodować poważne utrudnienia z odwołaniem lotów włącznie.
Reklama

Zarządzająca lotniskiem we Frankfurcie spółka Fraport poinformowała, że w trakcie strajku trwającego od godziny 02:00 do 20:00 czasu lokalnego zamknięte będą bramki kontroli bezpieczeństwa poza obszarem tranzytowym będą zamknięte. Oznacza to, że pasażerowie rozpoczynający swoją podróż we Frankfurcie nie będą w stanie przejść przez wymaganą kontrolę i tym samym dostać się na pokłady oczekujących na nich samolotów.

- Spodziewamy się, że ruch tranzytowy pasażerów przesiadkowych będzie mógł odbywać się bez większych zakłóceń. Mimo to również i ci pasażerowie powinni przygotować się na ewentualne opóźnienia w związku ze strajkiem - oświadczył Fraport.

Strajk we Frankfurcie zapowiedziany jest raptem pięć dni po tym jak takie same grupy pracowników podjęły całodzienny protest na lotniskach w Kolonii, Dusseldorfie i Stuttgarcie 10 stycznia, co skutkowało odwołaniem ponad 600 lotów i utrudniło podróż 130 tys. pasażerów. Trzy dni wcześniej, 7 stycznia, podobny strajk, trwający cztery godziny, miał miejsce na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld. Związkowcy chcą swoimi działaniami przekonać pracodawców do podniesienia godzinnej stawki pracowników kontroli bezpieczeństwa do 20 euro.

Lotnisko we Frankfurcie jest największym portem w Niemczech oraz głównym hubem Lufthansy, która ostatnio krytykowała Fraport właśnie za mało wydajną kontrolę bezpieczeństwa i utrudnienia w okresie świąteczno-noworocznym. Lotnisko obsłużyło w 2017 roku ponad 64 mln pasażerów, a korzysta z niego 89 przewoźników oferujących 266 różnych połączeń.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama