×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt: Służby bezpieczeństwa zapowiedziały strajk na 15 stycznia


Pracownicy odpowiedzialni za kontrole bezpieczeństwa na lotnisku we Frankfurcie, zrzeszeni w ramach związku zawodowego Verdim, zapowiedzieli na wtorek (15.01) strajk, który może spowodować poważne utrudnienia z odwołaniem lotów włącznie.


Zarządzająca lotniskiem we Frankfurcie spółka Fraport poinformowała, że w trakcie strajku trwającego od godziny 02:00 do 20:00 czasu lokalnego zamknięte będą bramki kontroli bezpieczeństwa poza obszarem tranzytowym będą zamknięte. Oznacza to, że pasażerowie rozpoczynający swoją podróż we Frankfurcie nie będą w stanie przejść przez wymaganą kontrolę i tym samym dostać się na pokłady oczekujących na nich samolotów.

- Spodziewamy się, że ruch tranzytowy pasażerów przesiadkowych będzie mógł odbywać się bez większych zakłóceń. Mimo to również i ci pasażerowie powinni przygotować się na ewentualne opóźnienia w związku ze strajkiem - oświadczył Fraport.

Strajk we Frankfurcie zapowiedziany jest raptem pięć dni po tym jak takie same grupy pracowników podjęły całodzienny protest na lotniskach w Kolonii, Dusseldorfie i Stuttgarcie 10 stycznia, co skutkowało odwołaniem ponad 600 lotów i utrudniło podróż 130 tys. pasażerów. Trzy dni wcześniej, 7 stycznia, podobny strajk, trwający cztery godziny, miał miejsce na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld. Związkowcy chcą swoimi działaniami przekonać pracodawców do podniesienia godzinnej stawki pracowników kontroli bezpieczeństwa do 20 euro.

Lotnisko we Frankfurcie jest największym portem w Niemczech oraz głównym hubem Lufthansy, która ostatnio krytykowała Fraport właśnie za mało wydajną kontrolę bezpieczeństwa i utrudnienia w okresie świąteczno-noworocznym. Lotnisko obsłużyło w 2017 roku ponad 64 mln pasażerów, a korzysta z niego 89 przewoźników oferujących 266 różnych połączeń.

fot. mat. prasowe
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie