×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków podsumowuje grudzień 2018


W grudniu w Krakowie gościło ponad pół miliona pasażerów. To o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. W minionych dwunastu miesiącach port lotniczy im. Jana Pawła II odprawił prawie 6,77 mln pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż w całym 2017 r.Liczba pasażerów według miesięcy
W ostatnim miesiącu minionego roku w Balicach gościło 558,9 tys. podróżnych. Obsłużono 4216 operacji lotniczych (+14 proc.).

- Koniec roku, a zwłaszcza grudzień obfitował w wiele interesujących wydarzeń w Kraków Airport. Są one dla nas potwierdzeniem, że konsekwentna strategia rozwoju siatki połączeń przyczynia się do dalszego, dynamicznego rozwoju Małopolski - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu krakowskiego lotniska. 


Podczas omawianego miesiąca LOT zapowiedział otwarcie nowego połączenia krajowego do Olsztyna-Mazur, które będzie dostępne w szczycie sezonu letniego 2019 (od 25 kwietnia do 30 września 2019 r.). Prócz tego Ryanair rozbuduje swoją krakowską bazę o kolejny samolot. Umożliwi to uruchomienie nowych połączeń oraz zwiększenie oferty na innych. 

W grudniu powitano także nowego przewoźnika w Krakowie. Była nim linia Blue Air, która 16 grudnia br. zainaugurowała operacje do Turynu. 

fot. mat. prasowegość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie