Portugalski Hi Fly wykonał pierwszy lot bez zużycia plastiku

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
03 stycznia 2019 09:30
2 komentarze
Hi Fly to portugalska czarterowa linia lotnicza stała się pierwszym przewoźnikiem, który w środę (26.12) odbył pierwszy w historii lot bez zużywania przy tym ani grama plastiku.
Reklama

Był to lot z Lizbony do Natale w Brazylii, który odbył się airbusem A340.

Od pewnego czasu niektóre linie lotnicze starają się ograniczać użycie plastikowych elementów na pokładach swoich samolotów - Alaska Airlines wycofała plastikowe słomki, a Air New Zealand czy Delta Air Lines rezygnują ze zbędnego plastiku, jednak nie było jeszcze linii lotniczej ani lotu, który odbyłby się całkowicie bez jednorazowych plastikowych przedmiotów.

Lot Hi Fly wolny był od przedmiotów plastikowych, takich jak kubki, sztućce, mieszadełka czy pojemniki na żywność. Zastąpione zostały one przedmiotami wykonanymi z materiałów roślinnych, odnawialnych, niskoemisyjnych i pochodzących z recyklingu, jak np. bambusowe sztućce.


- Nasza misja korporacyjna opiera się na zrównoważonym rozwoju. Nie możemy dłużej ignorować wpływu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi na ekosystemy, a także na ludzkie zdrowie. Spotkaliśmy się także z bardzo pozytywną reakcją pasażerów na zmiany w serwisie pokładowym - powiedział Paulo Mirpuri, prezes Hi Fly.

W najbliższym czasie planowane są kolejne trzy podobne loty, które będą próbą dla linii, której celem jest całkowita rezygnacja z używania jednorazowego plastiku na wszystkich swoich lotach jeszcze w 2019 roku.

W ubiegłym roku duże firmy, takie jak Starbucks, podjęły świadome działania na rzecz ochrony środowiska, zobowiązując się do zakazania plastikowych słomek, podczas gdy Adidas zobowiązał się do stosowania wyłącznie przetworzonych tworzyw sztucznych do 2024 roku.

Warto także przypomnieć, że zgodnie z unijnym rozporządzeniem od 2021 roku na terenie Unii Europejskiej sprzedaż takich tworzyw sztucznych jak jednorazowe naczynia, patyczki higieniczne czy rurki do napojów będzie zakazana.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_39f35 2019-01-03 23:39   
gość_39f35 - Profil gość_39f35
Bardzo dobre posunięcie: zastawa powinna być porcelanowa lub ceramiczna, zaś sztućce metalowe.
gość_5c538 2019-01-03 22:02   
gość_5c538 - Profil gość_5c538
Cudownie. W zamian za plastik pełno papieru z drzew i samego drewna. Czysta ekologia, tylko ile czasu potrzeba aby drzewo urosło vs czas potrzebny do jego ścięcia? Czy w tym wypadku tez ludzkość się obudzi gdy będzie już po ptakach? Poza tym nie mam złudzeń, ze to zwykły marketing, który nie ma nic z ekologia wspólnego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama