×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Kielcach nie powstanie


Władze Kielc podjęły decyzję o zaniechaniu inwestycji w budowę lotniska pasażerskiego. Być może powstanie mały port cargo, ale to także jest mało prawdopodobne.O budowie portu lotniczego w podkieleckich Obicach przez ostatnie 12 lat marzył poprzedni prezydent stolicy woj. świętokrzyskiego - Wojciech Lubawski. W ostatnich wyborach samorządowych został pokonany przez Bogdana Wentę. Ten ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu. Jak wyjaśnia jego pełnomocniczka - Danuta Papaj - rozważane jest powstanie niewielkiego obiektu obsługującego ruch towarowy, jednak i to jest raczej mało prawdopodobne.

Pod budowę miasto wykupiło blisko 600 ha ziemi na granicy gmin Morawica i Chmielnik. Powzięto tam także kilka inwestycji, m.in. przebudowano napowietrzną sieć energetyczną. W roku 2008 r. powołano spółkę Port Lotniczy Kielce. W rok później PPL wydał promesę na założenie lotniska, która ważna była do 2013 r. W tym samym czasie odebrano także koncepcję architektoniczną i projekt niwelacji terenu. Ostatecznie, mimo zaawansowanych planów do tego ostatniego nie doszło. Wynikało to m.in. z problemów z decyzją środowiskową.

Obecnie władze Kielc zastanawiają się co zrobić z zarezerwowanym pod projekt terenem. 

- Chcemy go przeznaczyć na cele gospodarcze. Prowadzimy rozmowy z inwestorami, z różnych branż, między innym z motoryzacyjnej. Interesują nas zakłady produkcyjne – mówi portalowi echodnia.eu Papaj – Na początek chcemy ściągnąć inwestorów spoza regionu, którzy zainwestują tu kapitał, a wówczas łatwiej byłoby rozwinąć skrzydła rodzimym firmom, mniej zasobnym. Pierwsze efekty rozmów z przedsiębiorcami poznamy dopiero za kilka miesięcy.

gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie