×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Zysk ponad 200 mln zł oraz 9 mln pasażerów w 2018 roku


Według wstępnych szacunków Polskie Linie Lotnicze LOT w 2018 roku zanotowały zysk ponad 200 mln zł oraz przewiozły blisko 9 mln pasażerów.LOT zakończy bieżący rok z lepszym wynikiem niż poprzednio zakładano. Udało się go uzyskać mimo niedawnych strajków i rosnących cen ropy. Dzięki temu narodowy przewoźnik będzie jedną z niewielu linii lotniczych, które utrzymają prognozy zysku na niezmienionym poziomie.

- Nigdy wcześniej LOT w ciągu jednego roku nie przewiózł tylu pasażerów, to ponad 2 mln więcej pasażerów niż było w zeszłym roku. Spółka zakończy 2018 z zyskiem około 200 milionów złotych - powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT.

Niestety nie wiemy, czy mowa o zysk netto, czy z działalności operacyjnej. Oficjalne statystyki spółki za 2018 poznamy dopiero na początku przyszłego roku. 2017 LOT zakończył z zyskiem netto równym 354,4 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej liczył 273,5 mln zł. Oznacza to, że wyniki finansowe za 2018 będą gorsze niż w poprzednim roku, jednak zgodne z wcześniejszymi prognozami.

Kubicki dodaje, że powodem wzrostów jest nieprzerwany rozwój floty. Wskazuje, iż dostawy większej wersji dreamlinera i samolotów najnowszej generacji boeingów 737 MAX znacząco poprawiły wyniki LOT-u w 2018. Podkreśla również, że rozwój LOT-u byłby niemożliwy, gdyby nie regularne otwieranie nowych połączeń, jak chociażby loty z Warszawy do Singapuru, czy z Rzeszowa do Newark. Od 2016 przewoźnik przewoźnik uruchomił w sumie 66 nowych połączeń, a jego aktualna siatka połączeń składa się z 107 tras.


Nieustanny rozwój siatki połączeń i floty został doceniony przez amerykański magazyn "Global Traveler", który przyznał LOT-owi tytuł najlepszej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rok 2019 zapowiada się dla przewoźnika pełen pracy i wyzwań. Do floty narodowego przewoźnika dołączą 4 dreamlinery i 11 boeingów 737 MAX 8. Zarząd LOT-u szacuje, że przyszłym roku LOT obsłuży ponad 10 mln pasażerów. Dodatkowo zostaną zainaugurowane nowe połączenia, w tym dwa długodystansowe. 1 czerwca 2019 przewoźnik rozpocznie loty na trasie z Warszawa do Miami. Kubicki na razie nie zdradza szczegółów odnośnie kolejnego, nowego kierunku.gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie