×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Właściciel Wizz Aira stworzy nowego przewoźnika


Właściciel węgierskiego low-costa stworzy nową linię lotniczą - obsługujący rynek kanadyjski. Loty miałyby rozpocząć się już we wrześniu 2019 r.Założycielem i największym udziałowcem linii Wizz Air jest amerykański fundusz Indigo Partners, który chce przejąć kanadyjską linię Enerjet i zmienić ją w taniego przewoźnika działającego pod nową marką i w oparciu o model biznesowy podobny do tego stosowanego przez europejskiego Ryanaira. Obecnie Enerjet to czarterowy przewoźnik posiadający jeden samolot - boeinga 737-700, który stacjonuje na międzynarodowym porcie lotniczym w Calgary w kanadyjskiej prowincji Alberta.
 
Szczegóły nowego projektu nie są znane, jednak, jak donoszą kanadyjskie media, przewoźnik będzie chciał operować w segmencie bardzo tanich linii lotniczych (ang. ultra low-cost airline). Rynek lotniczy w Kanadzie jest bowiem zdominowany jest przez podbijające ceny swoich biletów flagowe linie Air Canada oraz WestJet, który określany jest jako tani przewoźnik, jednak w rzeczywistości nie oferuje konkurencyjnej oferty.

- To wspaniała wiadomość dla naszego kraju. Sądzimy, że istnieją miliony Kanadyjczyków, którzy chętnie skorzystaliby z bezpiecznej i niedrogiej alternatywy dla obecnych bardzo wysokich kosztów podróży lotniczych - powiedział Tim Morgan, prezes Enerjet, który ma także zostać prezesem nowej linii lotniczej.


Nowy przewoźnik będzie musiał jednak konkurować na coraz bardziej zatłoczonym przez tanie linie lotnicze kanadyjskim niebie. Pojawiły się tam niedawno linie Flair Airlines, funkcjonuje z sukcesami Air Canada Rouge, a niebawem loty uruchomi Canada Jetlines.

Przewoźnik zapowiada, że w przyszłym roku zaoferuje bardzo prostą i tanią strukturę taryfową oraz oferować będzie gęstą siatkę połączeń w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale jednocześnie nie sprecyzował do jakich miast może polecieć. Początkowo ma użytkować co najmniej trzy samoloty. Najprawdopodobniej będą to boeingi.

Przewoźnik pozyska finansowanie grupy kapitałowej Indigo Partners z siedzibą w Arizonie, która specjalizuje się w inwestowaniu w linie lotnicze o bardzo niskich kosztach operacyjnych. W portfolio przedsiębiorstwa znajdują się tacy przewoźnicy jak amerykański Frontier Airlines, chilijski lotniczy start-up JetSmart, meksykańskie Volaris i europejski tani przewoźnik Wizz Air.

Fot.: Enerjetgość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie