×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Pierwszy lot embraera 175 w okolicznościowym malowaniu


W swój pierwszy rejs wyruszył dziś Embraer 175 o numerach rejestracyjnych SP-LIM w specjalnym biało-niebiesko-srebrnym malowaniu z okazji zbliżającej się rocznicy 90-lecia LOT-u.Samolot wyleciał o godz. 8:25 z Warszawy do Budapesztu. Na Lotnisku Chopina planowany jest z powrotem o 11:30. Charakterystyczne biało-niebiesko-srebrne malowanie występowało na samolotach LOT-u w latach 60., np. Li-2 i Ił-14. 

„Retro-jet” to nawiązanie do pięknej i długiej historii LOT-u. Na wingletach znajduje się specjalne okolicznościowe logo nawiązujące do 90-lecia LOT-u. Pasażerowie zobaczą też elementy wizualne nawiązujące do rocznicy wewnątrz samolotu.


W grudniu „retro” SP-LIM samolot będzie wykorzystywany na trasach europejskich, m.in. do Monachium. Okazjonalne malowanie utrzyma się co najmniej do 2024 r., do kiedy obowiązuje umowa leasingowa na ten konkretny egzemplarz samolotu.

Dzisiaj PLL LOT posiadają w swojej flocie 32 Embraery czterech typów (E170, E175, E190 i 195). Ich liczba wzrosła o cztery w ciągu ostatniego tygodnia za sprawą dostaw prosto z fabryki Embraera w Sao Jose dos Campos samolotów E190, które będą wykorzystywane do obsługi lotniska London-City z trzech portów: z Warszawy od 7 stycznia, z Budapesztu od 18 lutego i z Wilna od 1 maja 2019 roku.

Fot. Jacek Bonczek
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie