×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air New Zealand przetestuje nową trasę regionalną


W drugiej połowie przyszłego roku Air New Zealand zamierza przetestować bezpośrednie połączenie pomiędzy Invercargill i Auckland. Trasę będzie początkowo obsługiwać airbus A320.


Invercargill to najbardziej na zachód i południe wysunięte miasto Nowej Zelandii położone na Wyspie Południowej, które stanowi dla regionu lokalne centrum biznesowe i handlowe. Jest to również jedno z najbardziej wysuniętych na południe zamieszkanych miejsc na całym globie. Auckland to z kolei największe miasto w tym kraju, które położone jest w północno-zachodniej części Wyspy Północnej.

W okresie próbnym loty będą odbywały się pięć razy w tygodniu. Wyloty z Invercargill zaplanowane są na godzinę 06:00 czasu lokalnego, zaś przyloty do Auckland na 07:55. Z kolei lot powrotny odbywał się będzie o 19:35. Z czasem podróży w okolicy dwóch godzin będzie to najdłuższe połączenie krajowe w Nowej Zelandii. W tej chwili aby dostać się drogą powietrzną z Invercargill do Auckland trzeba skorzystać z połączenia przesiadkowego przez Christchurch, co trwa łącznie prawie trzy i pół godziny.

- Społeczność Wyspy Południowej zwróciła nam uwagę na fakt, że bezpośrednie połączenie na trasie Invercargill - Auckland jest dla niej istotne - skomentował Reuben Levermore, dyrektor ds. rynku regionalnego w Air New Zealand. - Pracowaliśmy wspólnie z naszymi udziałowcami aby udało się uruchomić taką usługę. Teraz wyzwanie stanie przed lokalną społecznością, która w okresie próbnym będzie musiała udowodnić, że połączenie to ma sens i opłaca się je utrzymywać, ale jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie - dodał Levermore.

Bardzo możliwe jest, że linia upatruje w kolejnym krajowym połączeniu o dużej częstotliwości szansy na zapewnienie sobie stabilnego przychodu w obliczu rosnących cen paliw. Warto też zwrócić uwagę na to, że poza krótkimi trasami Air New Zealand regularnie inaguruje także te dłuższe, w ostatnim czasie nawet niemal rekordowe z Auckland do Chicago.
gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie