PPL wybrał pierwszego projektanta do rozbudowy lotniska w Radomiu

24 grudnia 2018 09:00
6 komentarzy
W ostatni czwartek (20.12) Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) wybrało konsorcjum, które zaprojektuje towarzyszące obiekty kubaturowe modernizowanego portu i opracuje dla nich program funkcjonalno-użytkowy.
Reklama
PPL zdecydował, że projekt wraz z programem funkcjonalno-użytkowym obiektów kubaturowych dla lotniska Radom-Sadków opracuje konsorcjum firm GMT Sp. z o.o. z Mysłowic oraz PiG Architekci z Warszawy. Ten pierwszy rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę radomskiego portu lotniczego został rozpisany w dniu 23 października br. Oferty zostały otwarte 14 listopada br. Do przetargu wystartowało tylko dwóch chętnych. Poza zwycięskim konsorcjum propozycje złożyła też firma Innebo Sp. o.o. z Warszawy.

Zwycięskie konsorcjum - złożone ze spółek GMT i PIG Architekci występujące w tym przetargu, jako jedna organizacja - ma doświadczenie w projektowaniu portów lotniczych w Polsce. Firmy należące do konsorcjum projektowały już dla portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szymanach.


Jedynym kryterium wyboru w tym przetargu była cena. PPL chciał na to zadanie przeznaczyć niespełna 3,2 miliony złotych. Konsorcjum GMT/PiG Architekci zaproponowało cenę niewiele ponad 1,5 miliona złotych, a Innebo aż ponad 4,5 miliona złotych. W tych okoliczności wybór zwycięskiej oferty był oczywisty.

Zadanie, które wykona konsorcjum GMT/PiG Architekci składa się z pięciu etapów polegających na opracowaniu projektów koncepcyjnego i budowlanego, programu funkcjonalno–użytkowego, na przygotowaniu i złożeniu wniosku oraz na uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji oraz na nadzorze autorskim. Pierwsze etapy mają zostać zakończone w terminach od 4 do 13 tygodniu od podpisania umowy. Nadzór autorski ma być zapewniony przez 48 tygodni od podpisania umowy tzn. przez cały okres trwania budowy.

Na rozstrzygnięcie czekają jeszcze trzy "radomskie" przetargi PPL, które mają umożliwić rozbudowę lotniska w Radomiu, tak aby mogło one rozpocząć działalność już w czerwcu 2020 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d70d8 2019-07-29 21:23   
gość_d70d8 - Profil gość_d70d8
GMT Sp. z o.o. to nie uczciwa firma, robi projekty z bardzo dużym opóżnieniem np.Stadion Ruchu...
gość_54d31 2019-01-02 20:45   
gość_54d31 - Profil gość_54d31
Błagam NIEEEE...…..
gość_fb4b3 2018-12-30 15:01   
gość_fb4b3 - Profil gość_fb4b3
Dobrze niech budują. Całe świętokrzyskie nie ma lotniska a to 2,5 mln ludzi. Dziś tłuka się po Modlinach, Krakowach, Lublinach a bliżej mają przecież do Radomia bo tylko 40 min. Po wybudowaniu dworca autobusowego na lotnisku i przekierowaniu na niego ruchu autobusowego lotnisko będzie atrakcyjne dla podróżnych. Po co pchać kasę w Modlin, który mimo ze 3 miliony pasażerów obsługuje nadal nie przynosi zysków. I tak już od 2012 roku rok w rok to 6 milionów to 10 milionów strat. Pieprz........ struzikowy wór bez dna w który się tylko rzuca pieniądze wojewódzkie i nic nie otrzymuje za to. Rayan air robi kasę a frajerzy z Modlina prowadzą chyba tylko charytatywna działalność za nasze pieniądze.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy