×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe linie z Nigerii zamówią nawet 100 MAX-ów


Przygotowujące się do rozpoczęcia operacji nigeryjskie linie Green Africa Airways z siedzibą w Lagos, ogłosiły (21.12) podpisanie umowy w sprawie zakupu 50 boeingów 737 MAX 8 z prawem opcji na 50 kolejnych.Wartość całego zamówienia wyceniana jest na aż 17,5 miliarda dolarów amerykańskich. Jest to największa umowa między Boeingiem a klientem z Afryki.

- Dzisiaj jest historyczny dzień dla nigeryjskiego i afrykańskiego przemysłu lotniczego. Ta przełomowa umowa przybliża nas do naszego marzenia o stworzeniu światowej klasy linii lotniczych, które zaoferują nowe możliwości dla milionów klientów. Mówiąc ogólnie, ta umowa jest symbolem dynamiki i wzrostu przedsiębiorczości następnego pokolenia Nigeryjczyków i innych mieszkańców Afryki - powiedział Babawande Afolabi, założyciel i dyrektor generalny Green Africa Airways. 


Green Africa Airways, niskokosztowa linia lotnicza z siedzibą w nigeryjskim Lagos, ma zaoferować bezpieczne i przystępne cenowo połączenia lotnicze oraz pozytywnie przyczynić się do rozwoju gospodarczego Nigerii i kontynentu afrykańskiego - deklarują władze linii. Linia lotnicza nie otrzymała jeszcze certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) od nigeryjskiego rządu.

Linie lotnicze początkowo planują rozwinąć się na rynku krajowym, a następnie zbudować sieć połączeń obejmującą cały kontynent. Zgodnie z 20-letnią prognozą Boeinga, linie lotnicze w Afryce będą potrzebowały 1190 nowych samolotów, by umożliwić prognozowany wzrost ruchu lotniczego na kontynencie.

Fot. Boeing Media
gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie