×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wypożyczy airbusa A330 od Air Italy


Od 27 grudnia br. do co najmniej 20 stycznia 2019 r. część długodystansowych tras LOT-u z Warszawy obsługiwanych będzie airbusem A330-200 wypożyczonym od Air Italy. To efekt ciągłego braku we flocie dwóch dreamlinerów.LOT podpisał umowę ACMI z Air Italy - przewoźnikiem, w którym Qatar Airways posiada 49 proc. udziałów - na okres od 27 grudnia 2018 do 20 stycznia 2019. Zastrzegł jednak, że może zostać ona wydłużona. Wypożyczany samolot - airbus A330-200 - może zabrać na pokład 252 pasażerów, w tym 24 w klasie biznes i 228 w ekonomicznej. Maszyna niedawno zyskała zmodernizowane wnętrze: wyposażono ją w nowoczesne fotele, system oświetlenia i rozrywki pokładowej. 


Polska narodowa linia zmuszona jest pozyskiwać dodatkowe samoloty ze względu na problemy z silnikami Trent 1000, jakie pojawiły się w jej dreamlinerach. Obecnie dla LOT-u rejsy obsługuje boeing 767 wypożyczany od EuroAtlantic Airways. Niedawno do floty - po ponad półrocznej przerwie - wrócił z kolei "Franek". Ciągle wyłączone są z kolei boeingi 787 o nr rejestracyjnych SP-LRB i SP-LRD.

- Pozyskujemy samoloty w ramach ACMI po to, żeby konieczność wyłączenia z eksploatacji samolotów Dreamliner miała jak najmniejszy wpływ na regularność i siatkę połączeń. Innymi słowy, żeby jak najbardziej to możliwe wywiązywać się ze zobowiązań wobec naszych pasażerów i odwoływać jak najmniej rejsów - mówi Konrad Majszyk z Biura Komunikacji Korporacyjnej w PLL LOT.

Przewoźnik zakłada, że sytuacja ulegnie poprawie w lutym: do floty wejdzie wtedy kolejny, większy Dreamliner (787-9), a kolejne trzy maszyny tego typu pojawią się w drugiej połowie przyszłego roku. Dodatkowo producent silników Trent 1000 - Rolls Royce -zapewnia, że z początkiem przyszłego roku liczba silników powinna się zwiększyć, co pozwoli przyspieszyć naprawy.


Airbus A330 w barwach Air Italy poleci z Warszawy do Nowego Jorku-JFK, Newark i Toronto.

fot. mat. prasowe

gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie