Więcej lotów ze Szczecina do Warszawy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 grudnia 2018 14:27
11 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT od sezonu letniego zwiększą liczbę porannych rejsów ze Szczecina do Warszawy z 4 do 6 tygodniowo. W sumie na tej trasie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą podróżować LOT-em 4 razy dziennie
Reklama

Obecnie polski przewoźnik oferuje pasażerom wygodną siatkę do 4 połączeń dziennie. Kilka miesięcy temu LOT wprowadził dodatkowe połączenie obsługiwane cztery w tygodniu z wylotem ze Szczecina o poranku i powrotem późnym wieczorem tego samego dnia. Połączenie to okazało się sukcesem, dlatego LOT zdecydował o zwiększeniu liczby porannych rejsów z 4 do 6 tygodniowo. Trwają ostateczne uzgodnienia w tej sprawie, jednak najprawdopodobniej nowe rejsy będą realizowane już w przyszłoroczne wakacje.

- Poranne wyloty ze Szczecina dają pasażerom możliwość dotarcia do kilkudziesięciu miast w Europie i powrotu do Szczecina nawet tego samego dnia. Wystarczy wsiąść do samolotu, który startuje około godziny 6, by jeszcze przed 10 znaleźć się w Pradze, Paryżu, Frankfurcie czy Budapeszcie. Cieszymy się, że dzięki zainteresowaniu naszych klientów możemy rozwinąć to połączenie i sprawić, że będzie obsługiwane niemal codziennie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT-u.


Stały rozwój połączeń ze Szczecina pokazuje, że pasażerowie mimo innych dostępnych opcji chcą rozpoczynać swoją podróż na lotnisku Szczecin Goleniów i chcą podróżować LOT-em nie tylko do Warszawy, ale i w inne miejsca na świecie – dodaje.

Liczba pasażerów podróżujących między Szczecinem a Warszawą rośnie. W 2017 roku – przy 3 rejsach dziennie – z usług LOT-u na tej trasie skorzystało prawie 120 tys. osób, z czego aż 1/4 przesiadała się w Warszawie na dalsze rejsy. Wśród najpopularniejszych kierunków oprócz Warszawy są Kraków, Rzeszów, Toronto, Kijów, Nowy Jork i Chicago. Wszystkie rejsy realizowane są samolotami typu Bombardier Q400.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fc5cd 2018-12-29 13:39   
gość_fc5cd - Profil gość_fc5cd
gość_83c82: gratuluje celnego strzału ;)
gość_9badd 2018-12-22 12:27   
gość_9badd - Profil gość_9badd
gość_43bb5: Niekoniecznie spadki. LOT ma jeszcze możliwość podmiany samolotu na większy, z czego często korzysta.
Marcin14 2018-12-22 10:57   
Marcin14 - Profil Marcin14
Zdecydowanie potrzebna jest jeszcze jedna rotacja SZZ-WAW o 18:00, żeby zatkać dziurę po Ryanairze.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama