×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mega-lotnisko w Stambule ponownie opóźnione


Przeniesienie lotów ze stołecznego lotniska Atatürk do nowo wybudowanego lotniska w Stambule zostało przełożone na marzec 2019 r.Informację podała prorządowa turecka agencja informacyjna DHA. Zgodnie z planem, przebazowanie samolotów Turkish Airlines oraz przeniesienie kompletu sprzętu potrzebnego do obsługi pasażerskiej miało odbyć się 31 grudnia br., a pierwsze loty miały wystartować z nowego lotniska 1 stycznia. Nie jest to jednak pierwsze opóźnienie - pierwotny plan zakładał, że port będzie w pełni operacyjny już w październiku br.


Firma budująca i działająca na nowym lotnisku w Stambule poinformowała, że decyzja o przeniesieniu terminu rozpoczęcia operacji z nowego lotniska w Stambule została podjęta po 2,5-godzinnym posiedzeniu, w którym udział brali przedstawiciele rządu, władze Turkish Airlines (THY), a także przedstawiciele İstanbul Grand AirPort (İGA).

Nowe lotnisko w Stambule zostało oficjalnie otwarte podczas uroczystości inauguracyjnej w październiku, o czym informowaliśmy. W uroczystości wzięli udział urzędnicy rządowi i zagraniczni przywódcy państw, w tym prezydenci Albanii, Kirgistanu, Kosowa, Tureckiej Republiki Północnego Cypru, Macedonii, Mołdawii, Pakistanu, Serbii i Sudanu.

Lotnisko posiada łącznie 114 gateów, prawie trzykrotnie więcej niż 41 oferowanych na bieżącym głównym lotnisku Ataturk. Nowe lotnisko będzie oferować dodatkowo 29 oddalonych od terminala stanowisk parkingowych. Jest reklamowane jako jedno z największych portów lotniczych na świecie.

fot.: materiały prasowegość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie