Porozumienie z MON podpisane. Możliwe inwestycje na Lotnisku Chopina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 grudnia 2018 17:49
8 komentarzy
Mikołaj Wild, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Tomasz Zdzikot,
sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej podpisali wczoraj, 19 grudnia,
w Warszawie porozumienie w sprawie przekazania terenu o powierzchni ok. 8,5
tysiąca metrów kwadratowych w dzierżawę PPL.
Reklama

Porozumienie zostało podpisane przy udziale Agencji Mienia Wojskowego, Stołecznego Zarządu Infrastruktury i PPL. Podpisanie porozumienia daje PPL możliwość przebudowy północnej części terminalu, w którym znajduje się strefa dla pasażerów podróżujących do krajów poza Schengen. Pozyskany teren umożliwi, m.in., utworzenie nowych stanowisk postojowych dla samolotów pasażerskich – 8 samolotów typu C (np. Boeing 737) lub – w zależności od potrzeb – 3 samolotów typu E (np. Boeing 787) i 2 samolotów typu C.

Przebudowa Lotniska Chopina jest niezbędna, aby stołeczny port mógł obsłużyć stale rosnące zapotrzebowanie na rejsy z i do Polski. Liczba obsłużonych w Warszawie pasażerów w bieżącym roku z pewnością znacząco przekroczy 17 milionów.

- Przepustowość Lotniska Chopina dramatycznie się kurczy. Obecnie w momencie tzw. szczytów wykorzystujemy 100% naszych zasobów. Należy pamiętać, że przepustowość nie ogranicza się wyłącznie do dróg startowych – dotyczy to także pozostałych elementów infrastruktury i jest tak słaba, jak jej najsłabsze ogniwo – mówi Piotr Rudzki z Biura Prasowego Lotniska Chopina. - Przebudowa naszego portu jest również konieczna pod kątem tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Lotnisko Chopina obecnie wypracowuje masę krytyczną dla CPK. Dlatego też nie możemy zwalniać tempa i musimy dostosować się do potrzeb przewoźników, którzy chcą uruchamiać połączenia do Warszawy lub rozwijać się w naszym regionie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e35f9 2018-12-22 13:18   
gość_e35f9 - Profil gość_e35f9
adam7691: No bez przesady. Typowo low-costowe lotnisko, jak np. SXF czy dawne RYG. Kilka razy korzystałem z tego lotniska i nie mam żadnych zarzutów.
adam7691 2018-12-21 21:49   
adam7691 - Profil adam7691
gość_4d6da: póki co Modlin to buda dla psa
gość_fd9da 2018-12-21 12:12   
gość_fd9da - Profil gość_fd9da
Ta umowa dotyczy "paseczka" terenu który umozliwi przybijanie do stanowisk 1-8 (wschodnia strona pirsu północnego) czegoś normalnej wielkości Kod C i E.

To żadna inwestycja trochę kresek na betonie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama