W Bydgoszczy odprawiono 400 tys. pasażerów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
20 grudnia 2018 14:36
18 komentarzy
W czwartek (20.12) port lotniczy w Bydgoszczy obsłużył 400-tysięczną pasażerkę lotniska w 2018 roku. Po raz pierwszy w historii lotniska osiągnięta została taka liczba osób korzystających z portu.
Reklama

Jak podają władzę portu, jubileuszowa pasażerka odleciała rejsem linii Ryanair do Londynu Stansted. Była to Pani Natalia z Nowego Miasta Lubawskiego. Dla bydgoskiego lotniska jest to istotna data, podkreślająca odnotowywane od kilkunastu miesięcy dobre statystyki ruchu pasażerskiego.

- 400-tysięczny pasażer odprawiony w 2018 roku to ważne wydarzenie dla naszego lotniska, symbolicznie podkreślające przełomowość tego roku. Ostatnie kilkanaście miesięcy, to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Modernizacje, zaplanowane na kolejny okres, pozwolą na dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa odpraw, zwiększenie wygody podróżnych i umożliwią rozwój ruchu pasażerskiego w kolejnych latach - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes zarządu lotniska w Bydgoszczy.

Na wszystkich podróżnych odlatujących dziś z Bydgoszczy czekał tort, a 400-tysięczna pasażerka otrzymała wyjątkowe upominki – dwuosobowy voucher na lot do Londynu ufundowany przez lotnisko, oraz świąteczny zestaw wraz z pamiątkowym certyfikatem, przekazany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


- Dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że Port Lotniczy Bydgoszcz SA rozwija się zgodnie z planem, że podjęte długofalowe decyzje były słuszne, a w tym biznesie potrzebna jest cierpliwość, a wyniki lotniska z ostatniego roku temu dowodzą. Cieszy nas ta historyczna chwila i liczę na dalszy rozwój regionalnego okna na świat - powiedział Zbigniew Ostrowski, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

- Rosnąca liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz pokazuje jak bardzo bydgoskie lotnisko potrzebne jest całemu regionowi. Ten sukces to efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Port Lotniczy Bydgoszcz ma szansę jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał. Jedną z kluczowych spraw jest poprawa jego dostępności komunikacyjnej poprzez budowę trasy S10 w kierunku autostrady A1 oraz skomunikowanie lotniska linią kolejową - dodał Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Pasażerka odleciała na pokładzie linii Ryanair, który jest największym przewoźnikiem obsługującym Bydgoszcz.

- Dziś w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, na trasie do Londynu Stansted odprawiony został 400-tysięczny pasażer. Nasi klienci mają do wyboru aż 7 kierunków: Londyn Stansted, Londyn Luton, Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze, Kijów i Glasgow Prestwick (od 2 kwietnia 2019 r.), mogą także korzystać z kolejnych udogodnień w ramach programu “Always Getting Better” oraz jeszcze niższych cen biletów. Z tej wyjątkowej okazji wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 39 zł na podróż do marca 2019 r. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są do czwartku 20 grudnia. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz - skomentowała Olga Pawlonka, dyrektor Ryanair ds. sprzedaży i marketingu.

Lotnisko obsłużyło w 2017 roku nieco ponad 331 tysięcy pasażerów.

fot.: Port Lotniczy Bydgoszcz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2018-12-27 19:57   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Prezes w ostatnim wywiadzie:
,,Wierzę, że Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. stanowić będzie nie tylko dla mieszkańców naszego województwa, ale i dla pasażerów z województw ościennych, lotnisko pierwszego wyboru....'' Szybki rzut oka na mapę i ..... i lotnisko w BZG ma być lotniskiem pierwszego wyboru dla mieszkańców m.in. województw pomorskiego i wielkopolskiego. Nadzieja umiera ostatnia a tu już nic z myśleniem na czele nie funkcjonuje.
gość_c13e7 2018-12-26 18:59   
gość_c13e7 - Profil gość_c13e7
gość_1bc3b - nie samym Luton żyje WizzAir. Może być tak jak w Szczecinie, że WizzAir lata do Skandynawii (4 trasy), a Ryanair na wyspy. WizzAir odpuścił Londyn w Szczecinie na rzecz Ryanair. Oslo i Sztokholm pilnie do zagospodarowania z Bydgoszczy.
gość_ceada 2018-12-25 12:02   
gość_ceada - Profil gość_ceada
Lufthansa pewnie zacznie latać z Bydgoszczy dwa razy dziennie gdy w końcu LOT rozpocznie latanie do Warszawy. Lufthansa chętniej się rozwija tam gdzie ma konkurencję, widać to w Rzeszowie, Katowicach, czy Poznaniu. Potencjał jest, tylko prezes nie ten co trzeba.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama