×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Już czterysta samolotów opuściło linię montażową w Tianjin


Airbus dostarczył czterechsetny samolot z rodziny A320, który opuścił linię montażu końcowego FALA (Final Assembly Line Asia) w chińskim Tianjin.Samolot A320neo został dostarczony do linii Air China z siedzibą w Pekinie. Wyposażony w silniki najnowszej generacji Pratt & Whitney GTF, samolot wyposażony jest w komfortowy, dwuklasowy układ kabinowy ze 158 miejscami - 8 w klasie biznes i 150 w klasie ekonomicznej.

Powyższy kamień milowy jest wyrazem doskonałej współpracy przemysłowej i partnerstwa między Airbusem oraz chińskim przemysłem lotniczym - czytamy w komunikacie prasowym Airbusa.


Linia montażu końcowego samolotów z rodziny Airbus A320, jest wspólnym przedsięwzięciem Airbusa i chińskiego konsorcjum, w skład którego wchodzi Strefa Ekonomiczna lotniska Tianjin i Komitet Administracyjny Portu w Tianjin ds. Wolnego Handlu oraz China Aviation Industry Corporation (AVIC). Airbus i chińskie konsorcjum posiadają odpowiednio 51% i 49% udziałów we wspólnym przedsięwzięciu - linii montażowej FALA.

Kilka dni temu Airbus świętował podobne wydarzenie w Stanach Zjednoczonych. Europejski producent dostarczył wówczas swój setny samolot - również A320neo - z amerykańskiego zakładu produkcyjnego w Mobile w stanie Alabama. Samolot A320neo o numerze seryjnym (MSN) 8580, został dostarczony do linii Frontier Airlines.

Fot. Airbus Mediagość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie