Airbus: Już czterysta samolotów opuściło linię montażową w Tianjin

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
20 grudnia 2018 09:21
Airbus dostarczył czterechsetny samolot z rodziny A320, który opuścił linię montażu końcowego FALA (Final Assembly Line Asia) w chińskim Tianjin.
Reklama
Samolot A320neo został dostarczony do linii Air China z siedzibą w Pekinie. Wyposażony w silniki najnowszej generacji Pratt & Whitney GTF, samolot wyposażony jest w komfortowy, dwuklasowy układ kabinowy ze 158 miejscami - 8 w klasie biznes i 150 w klasie ekonomicznej.

Powyższy kamień milowy jest wyrazem doskonałej współpracy przemysłowej i partnerstwa między Airbusem oraz chińskim przemysłem lotniczym - czytamy w komunikacie prasowym Airbusa.


Linia montażu końcowego samolotów z rodziny Airbus A320, jest wspólnym przedsięwzięciem Airbusa i chińskiego konsorcjum, w skład którego wchodzi Strefa Ekonomiczna lotniska Tianjin i Komitet Administracyjny Portu w Tianjin ds. Wolnego Handlu oraz China Aviation Industry Corporation (AVIC). Airbus i chińskie konsorcjum posiadają odpowiednio 51% i 49% udziałów we wspólnym przedsięwzięciu - linii montażowej FALA.

Kilka dni temu Airbus świętował podobne wydarzenie w Stanach Zjednoczonych. Europejski producent dostarczył wówczas swój setny samolot - również A320neo - z amerykańskiego zakładu produkcyjnego w Mobile w stanie Alabama. Samolot A320neo o numerze seryjnym (MSN) 8580, został dostarczony do linii Frontier Airlines.

Fot. Airbus Media

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy