LOT poleci sezonowo z Warszawy do Warny

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 grudnia 2018 10:44
8 komentarzy
Od 9 czerwca przyszłego roku LOT zabierze pasażerów do Warny w Bułgarii. To drugi rozkładowy kierunek przewoźnika nad Morzem Czarnym, a jednocześnie 107. trasa we wciąż rosnącej siatce połączeń.
Reklama

Po sukcesie połączeń LOT-u nad Morze Adriatyckie (m.in. do Wenecji, Puli, Zadaru, Splitu, Dubrownika i Podgoricy), które cieszą się dużym zainteresowaniem pasażerów, przewoźnik postanowił rozbudować ofertę także nad Morzem Czarnym. Od dzisiaj proponuje pasażerom Warnę we wschodniej części Bułgarii. To już drugi – po Odessie – kierunek LOT-u nad Morzem Czarnym.
Zakładany czas podróży na trasie Warszawa-Warna to 2 godz. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 9:10, żeby lądować w Warnie o 12:10 czasu lokalnego. Rejs w przeciwną stronę ma rozpoczynać się o godz. 13:00 czasu lokalnego z przewidywanym lądowaniem w Warszawie o 14:00. Warna to trzecie pod względem liczby ludności miasto w Bułgarii. Miejsce co roku przyciąga rzesze turystów znakomitą pogodą, licznymi zabytkami (m.in. z czasów rzymskich) oraz rozwiniętą ofertą gastronomiczną i bogatym życiem nocnym. Na północ od Warny znajdują się Złote Piaski, czyli popularny region turystyczny.


Rejsy na trasie Warszawa-Warna będą odbywały się na pokładzie Boeinga 737-800, który zabiera na pokład 186 pasażerów. Połączenie zostało zaplanowane na razie wyłącznie w sezonie letnim: od 9 czerwca do 29 września. Rejsy będą miały miejsce raz w tygodniu: w niedziele.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2018-12-22 23:47   
aguirre - Profil aguirre
jjemiolo - masz rację. Bułgarzy latają LO przez WAW. I widziałem (i słyszałem) ich i wiem to z rozmów bezpośrednich. Z tym, że nie jest to ruch wysokopłatny. To połączenie to ewidentny czarter lub czarter-mix (czego nie kupią biura - pójdzie do wolnej sprzedaży). Nowe połączenia mają sens,gdy na początku są codzienne, a później co najmniej 2x dziennie. Tak latają tradycyjne linie. Tu się liczy pewność lotu. I za to płacą ci, którzy kupują droższe bilety (urzędnicy publiczni, biznesmeni, handlowcy w podróżach służbowych). Nike z nich nie kupi biletu na lot z częstotliwością 1x week. Lepiej mieć mniej lotów, a na poważnie, zamiast częstotliwości a la LCC (czyli mniej niż raz dziennie).
gość_8d031 2018-12-19 20:04   
gość_8d031 - Profil gość_8d031
Przylot do WAW o godz. 14:00 daje (co prawda ograniczoną do 1 raza w tygodniu) możliwość Bułgarom skorzystania z popołudniowej fali TATL, a może nawet z niektórych lotów na Daleki Wschód? Za to powrót do VAR mógłby wtedy być via SOF (3 loty dziennie w sezonie letnim) pod warunkiem CS na trasę SOF-VAR.
jjemiolo 2018-12-19 18:46   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Popieram. Oczywiscie jest to silnie turystyczna trasa, ale gdyby ustawic rozklad pod tranzyty przez WAW moglaby funkcjonowac caly rok tak jak robi to Austrian. WAW jest geograficznie korzystna na przesiadki na Skandynawie, Baltyki, Niemcy i reszte Polnocno-Zachodniej Europy, Atlantyk, a nawet zachodnia Rosje. Ponadto, poza sama 300-tysieczna Warna, lotnisko obluguje tez Dobricz, Szumen, Tyrgowiszte a nawet Razgrad. Chyba najsilniejszym konkurentem bylby W6 bo otworzyl w VAR baze.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama