British Airways przywróci loty do Islamabadu

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
19 grudnia 2018 09:08
1 komentarz
Latem przyszłego roku, linie British Airways wznowią loty do stolicy Pakistanu ponad dekadę po zaprzestaniu lotów do tego kraju z powodu obaw związanych z bezpieczeństwem.
Reklama

Linie zawiesiły codzienne połączenie z Londynu-Heathrow do stolicy kraju Islamabadu we wrześniu 2008 roku, po zamachach bombowych w stołecznym hotelu Marriott, w których zginęły 54 osoby.

Połączenie między Londynem i Islamabadem zostanie wznowione 2 czerwca 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu przy pomocy boeingów 787 Dreamliner.


- To ekscytujące, że wznowimy połączenie pomiędzy Islamabadem a Heathrow od przyszłego roku, które według nas będzie szczególnie popularne wśród brytyjskiej społeczności pakistańskiej, która zechce odwiedzić swoich krewnych - powiedział Robert Williams, szef działu sprzedaży BA dla regionu Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu.

Samoloty brytyjskiej linii lądować będą na nowym lotnisku w Islamabadzie, którego wielokrotnie przekładane otwarcie nastąpiło w końcu 3 maja br. Islamabad to druga obok japońskiej Osaki azjatycka nowość w siatce brytyjskiej linii na sezon letni 2019 roku.

Brytyjska linia na trasie między Londynem a Islamabadem o pasażerów konkurować będzie z liniami Pakistan International Airlines. Pakistańska linia lata z Heathrow również do największych miast w Pakistanie - Karaczi i Lahore.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_eb328 2018-12-19 10:05   
gość_eb328 - Profil gość_eb328
Czekamy na powrót BA do GDN czy POZ
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama