Do kogo powędrują "lotnicze Cezary" za rok 2018?

Redakcja - Profil Redakcja
20 grudnia 2018 09:00
2 komentarze
Po raz 15. wybieramy najlepszych przewoźników lotniczych, tym razem już nie tylko na polskim niebie. W kolejnej edycji plebiscytu pasażerowie z Europy Środkowo-Wschodniej przyznają najlepszym przewoźnikom "lotnicze Cezary". Rozpoczynamy głosowanie.
Reklama
- W tym roku zdecydowaliśmy się na zwiększenie zasięgu naszego plebiscytu o kraje Europie Środkowo-Wschodniej. Razem z naszym partnerem grupą eSky oraz partnerami lokalnymi uda nam się dotrzeć do szerokiego gremium pasażerów, którzy skorzystali z usług przewoźników lotniczych w 2018 roku - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com.

Zmienia uległa także oficjalna nazwa plebiscytu, który nazywa się teraz "The CEESAR Awards" i nawiązuje bezpośrednio do regionu w którym prowadzone jest głosowanie. "Lotnicze Cezary" to nagrody odzwierciedlające nastroje panujących wśród pasażerów linii lotniczych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


Tegorocznym gospodarzem gali został Międzynarodowy Port Lotniczy Poznań-Ławica. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w marcu 2019 roku w stolicy Wielkopolski.

Partnerem plebiscytu jest Grupa eSky, agent turystyczny działający online (OTA) oraz Lagardere Travel Retail, operator sklepów duty free w portach lotniczych oraz spółka CEDC.


We współpracy z Grupą eSky wysłaliśmy zaproszenie do oddania głosu do zweryfikowanej szerokiej grupy pasażerów w Europie Środkowo-Wschodniej, która rzeczywiście skorzystała z oferty konkretnych linii lotniczych. Otrzymali oni e-mail ze specjalnym linkiem prowadzącym do platformy www.ceesar-awards.com, na której mogą ocenić linie z usług których skorzystali. Kryteriami, które oceniają są: cena, odprawa i boarding, komfort lotu, personel podkładowy, punktualność oraz czystość na pokładzie. Pasażerów linii sieciowych dodatkowo poprosiliśmy o ocenę jakości posiłków na pokładzie oraz oferowanej rozrywki pokładowej.

W tym roku, uwzględniając zeszłoroczne uwagi naszych Czytelników, każdy kto zweryfikuje swój lot będzie mógł wziąć udział w głosowaniu i ocenić linie z usług których skorzystał. Warunkiem jest zweryfikowanie swojego lotu.

Głosowanie rozpoczęło się w 15 grudnia i potrwa do połowy marca 2019 roku.

W tym roku wybieramy przewoźników w następujących kategoriach:
 • najlepsza linia krótkodystansowa,
 • najlepsza linia dalekodystansowa,
 • najlepsza linia niskokosztowa,
 • najlepsza linia czarterowa,
Dodatkowo oprócz standardowych kategorii pasażerowie nagrodzą przewoźników za:
 • najlepszą cenę
 • odprawę i boarding
 • komfort
 • najlepszy personel podkładowy
 • punktualność
 • czystość
 • posiłki na pokładzie
 • rozrywkę pokładową
Jak co roku, poza głosami pasażerów również specjalna kapituła przyzna nagrody w dodatkowych kategoriach, tj. najlepsza linia biznesowa, najważniejsze wydarzenie roku czy trasę roku.

Dla głosujących przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody w postaci zestawów upominków od Aelia Duty Free. Zwycięzców wyłoni redakcja Pasazer.com spośród osób, które przedstawią uzasadnienie swojej oceny.

Ostatnie komentarze

teemu 2018-12-21 07:58   
teemu - Profil teemu
Fajnie, że wzięliście pod uwagę to, co się na forim działo w zeszłym roku, bo tamto głosowanie to było jakieś nieporozumienie. Mam tylko uwqgę co do wyboru linii w dropdownie, bo pojawia się np. Swissair, który nie istnieje od 2002 roku.
gość_a1509 2018-12-20 10:20   
gość_a1509 - Profil gość_a1509
Proponuję nagrodę jak co roku dla W6 - i w tym dodatkowo dla FR - za wprowadzenie przyjaznej pasażerowi polityki bagażowej.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N