Pierwszy boeing 787 dla WestJet

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 grudnia 2018 10:02
Pierwszy dreamliner mający latać dla taniej kanadyjskiej linii lotniczej WestJet opuścił w ostatnich dniach lakiernię.
Reklama

Przewoźnik do końca lutego przyszłego roku będzie posiadał już trzy maszyny boeing 787-9 w swojej flocie, a operacje nimi rozpocznie w kwietniu. Dreamlinery będą latać w konfiguracji dla 320 pasażerów z 16 miejscami w klasie biznes, 28 w klasie ekonomicznej premium i 276 w klasie ekonomicznej.


WestJet zamówił w dziesięć samolotów boeinga 787-9 oraz uzyskał opcję na kolejne dziesięć. Wszystkie zamówione maszyny będą napędzane silnikami General Electric GEnx-1B. Dostawa ostatniej maszyny ma odbyć się w 2021 r., a jeżeli opcja będzie wykorzystana - w 2024 r.

WestJet użyje dreamlinerów do lotów przez Atlantyk ze swojej bazy w Calgary. Od 28 kwietnia 2019 r. boeing będzie latał z Calgary na lotnisko Londyn-Gatwick. Z kolei od 18 maja model zostanie wykorzystywany także na trasie do Paryża-Charles de Gaulle, a od 1 czerwca poleci do Dublina. W przyszłym roku WestJet ma ogłosić inne miejsca docelowe dla swoich najnowszych samolotów.

WestJest jest kanadyjską linią lotniczą założoną w 1996 roku, która rozpoczęła operacje jako alternatywa dla dużych kanadyjskich linii na trasach krajowych. Przewoźnik oferuje regularne i czarterowe usługi lotnicze do 107 miejsc w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Europie, Meksyku, Ameryce Środkowej i na Karaibach. Jest obecnie drugim, za Air Canada, największym kanadyjskim przewoźnikiem lotniczym

fot.: WestJet
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama