Wizz Air: Nowe połączenia z Warny i Londynu-Luton

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 grudnia 2018 11:33
W ostatnim czasie węgierski przewoźnik ogłosił uruchomienie kolejnych kierunków ze swoich baz w Bułgarii oraz w Wielkiej Brytanii. Zmiany w rozkładzie wejdą w życie w sezonie letnim 2019.
Reklama

Wizz Air także powiększy swoją bazę w Warnie o kolejnego airbusa A320, który wyląduje na lotnisku 1 lipca - całkowita liczba maszyn stacjonujących w Bułgarii wynosić będzie 9 - 7 w Sofii oraz 2 w nadmorskim kurorcie. Dzięki dodatkowej maszynie przewoźnik doda z Warny kolejne 6 tras, a ilość kierunków wynosić będzie 14. Od początku lipca przyszłego roku polecieć będzie można do takich miejsc jak:
 • Hamburg (dwa razy w tygodniu)
 • Berlin-Schönefeld (dwa razy w tygodniu)
 • Kolonia (dwa razy w tygodniu)
 • Paryż-Beauvais (dwa razy w tygodniu)
 • Liverpool (trzy razy w tygodniu)
 • Kopenhaga (dwa razy w tygodniu)
W rezultacie w Warnie powstanie 35 nowych miejsc pracy, a oferowanie Wizz Air w całej Bułgarii wzrośnie o 14 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, co znajdzie odzwierciedlenie w nowych trasach i zwiększonej częstotliwości lotów. W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2018 r. ponad 400 tys. pasażerów podróżowało z Wizz Air z i do Warny, co stanowi wzrost o 48 proc. w stosunku do 2017 r. Jednocześnie w tym samym czasie przewoźnik odnotował wzrost ilości pasażerów przewiezionych z i do Bułgarii o 17 proc. - od stycznia do listopada 2018 r. było to ponad 2,8 mln osób.

Ceny biletów na nowe połączenia w jedną stronę mają rozpoczynać się od 20 lewów bułgarskich (ok. 44 złote).

Przewoźnik obecny jest w porcie lotniczym od 2007 roku, kiedy to rozpoczął loty do Londynu-Luton, a rok później pojawiło się krajowe połączenie z Sofią. W lipcu 2017 r. Wizz Air zbazował w Warnie swój pierwszy samolot.


Przewoźnik poinformował także, że z początkiem lipca 2019 r. zwiększy liczbę stacjonujących samolotów z 9 do 11 - pojawią się 3 airbusy A321, jednak jeden z nich zastąpi mniejszy model A320. Będzie się to wiązać ze wzrostem częstotliwości lotów na istniejących trasach oraz uruchomieniu sześciu nowych połączeń:
 • Oslo-Gardermoen (raz dziennie)
 • Bergen (cztery razy w tygodniu)
 • Porto (trzy razy w tygodniu)
 • Katania (trzy razy w tygodniu)
 • Turku (trzy razy w tygodniu)
 • Saloniki (cztery razy w tygodniu)
Częściej mają odbywać się loty z Londynu do m. in. Aten, Larnaki, Tirany, Kiszyniowa, Konstanty i Suczawy. Przewoźnik planuje w 2019 r. obsłużyć na Luton 22 proc. pasażerów więcej niż w roku 2018 i stać się jednocześnie największym operatorem na lotnisku pod względem oferowanych miejsc, wyprzedzając dotychczasowe lidera - easyJet.

Ceny biletów na nowe połączenia w jedną stronę mają rozpoczynać się od 25 funtów (ok. 119 złotych).

Przewoźnik poinformował także, że świętuje obsłużenie 40 mln pasażerów na Luton od czasu pojawienia się na londyńskim lotnisku w 2004 r.

- Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy pełne 40 milionów pasażerów na naszych londyńskich trasach z i do Luton. Chcielibyśmy podziękować naszym lojalnym klientom za to, że stale wybierają Wizz Air ze względu na niskie ceny, unikalne miejsca docelowe i doskonałą obsługę na pokładzie naszej młodej i bardzo wydajnej floty. Rok 2018 był znaczącym rokiem dla linii, ponieważ powstał Wizz Air UK i kontynuowana była ekspansją siatki połączeń w Wielkiej Brytanii, którą rozwijamy - powiedział Owain Jones, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama