×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażerowie będą mieć swojego rzecznika


W ostatni piątek (14.12) Sejm przyjął znowelizowaną ustawę o Prawie Lotniczym, w ramach której powstanie nowa instytucja rzecznika praw pasażerów. Jego głównym zadaniem będzie pomoc w dochodzeniu przez pasażerów roszczeń od linii lotniczych bez konieczności kierowania sprawy do sądu.Rzecznika Praw Pasażerów będzie pracownikiem Urzędu Lotnictwa Cywilnego powołanym na pięcioletnią kadencję przez prezesa ULC. Pasażerowie będą mogli złożyć skargę do rzecznika dopiero po wyczerpaniu możliwości postępowania reklamacyjnego bezpośrednio u przewoźnika. Na złożenie reklamacji pasażerowie linii lotniczych będą mieli rok od dnia zrealizowania lotu lub dnia, w którym lot miał być wykonany.

W ramach nowelizacji wprowadzono również przepisy dostosowujące polskie prawo do 23 unijnych aktów. Chodzi m.in. o kwestie koordynacji rozkładów lotów, czasu pracy załóg lotniczych i wyposażania samolotów.

O pracach nad nowelizacją ustawy i powołania nowej instytucji pisaliśmy już w 2017 r. 

fot. mat. prasowegość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie