Peach Aviation i Vanilla Air rozpoczną fuzję w maju

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
18 grudnia 2018 09:15
Dwie japońskie niskokosztowe linie Peach Aviation oraz Vanilla Air ogłosiły, że rozpoczną proces łączenia swoich operacji lotniczych w maju przyszłego roku, z początkiem sezonu zimowego 2019/20.
Reklama

Zgodnie ze wspólną deklaracją, Vanilla Air rozpocznie zawieszanie swoich połączeń w sezonie letnim 2019 r., przed całkowitym zakończeniem operacji lotniczych 26 października 2019 r. Od tego momentu Peach stopniowo przejmie sieć połączeń Vanilla Air. Po 26 października przyszłego roku, marka Vanilla Air zniknie z rynku. Jako pierwsza zostanie zamknięta trasa z Osaki-Kansai na wyspę Amami Oshima, która zostanie wznowiona przez linie Peach 27 października.


Obie niskokosztowe linie należą do holdingu lotniczego All Nippon Airways ANA, który w marcu ogłosił plany połączenia linii pod marką Peach. Celem połączenia operacji linii jest uczynienie z Peach Aviation czołowego przewoźnika niskokosztowego w Azji. Linia ma kreować popyt na japońskich trasach krajowych jak i na trasach międzynarodowych dzięki atrakcyjnym taryfom, innowacjom i atrakcyjnemu produktowi. Wzmocnione w wyniku połączenia z Vanilla Air linie Peach Aviation utrzymają swoją niezależność od Grupy ANA.

Aby ułatwić integrację dwóch przewoźników, dyrektor generalny linii Peach Shinichi Inoue i jego zastępca Takeaki Mori zostali równocześnie mianowani na stanowisko dyrektora generalnego i dyrektora operacyjnego Vanilli. W przygotowaniu do planowanego połączenia przewoźników, Holding ANA zwiększył również swoje udziały w Peach Aviation z 67 do 77,9 proc.


Obecnie obie linie lotnicze posiadają łącznie 37 airbusów A320. W 2020 roku flota linii Peach ma liczyć 50 maszyn (w tym 15 airbusów A320 przejętych od Vanilla Air) obsługujących ponad 50 tras. Wzrost ma następować głównie na trasach średniodystansowych, tak aby w maksymalny sposób wykorzystać rosnący w Azji popyt na podróże lotnicze.

Fot. T. Śniedziewski, D. Tobór
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama