WOW Air tnie kolejne trasy i zwalnia ludzi

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
17 grudnia 2018 12:44
2 komentarze
WOW Air zwolni 111 pracowników i ograniczy liczbę samolotów - wynika z notatki prasowej przewoźnika. Oprócz tego przewoźnik przestanie latać na kolejnych trasach.
Reklama

To ciąg dalszy kłopotów islandzkiego przewoźnika. Tym razem linia odda leasingodawcom cztery airbusy A321 i nie przedłuży stosunku pracy ze stu jedenastoma pracownikami. Do tej pory przewoźnik zatrudniał ok. 1100 osób.

- To najtrudniejsze decyzje i najtrudniejszy dzień w historii Wow Air. Wiem, że nasi pracownicy oddali linii dużo czasu i zaangażowania. To bardzo trudne dla mnie, że muszę ograniczyć zatrudnienie - powiedział Skuli Mogensen, prezes i założyciel linii.


Jednocześnie linia nie będzie latać w sezonie letnim 2019 na trasach z Keflaviku do San Francisco, Los Angeles i Vancouver, natomiast loty na nowo otwartej trasie do Delhi nie będą się odbywać od 19 stycznia do 7 maja 2019 r.

W styczniu 2019 r. przewoźnik przedstawi nowy zredukowany rozkład lotów na najbliższe miesiące. Wciąż trwają rozmowy przewoźnika z funduszem Indigo Partners. Firmy zakończyły już badanie due diligence i będą starały się zamknąć inwestycję tak szybko, jak to możliwe. Indigo Partners ma nabyć część udziałów upadającej linii, jeśli obie strony się dogadają, formalne przejęcie ma nastąpić w połowie I kwartału 2019 r.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

Blazej UK 2018-12-18 23:40   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Nie wiem jak Indigo chce uratować wow Air ale patrząc na ceny wizz Air to sorry wole narodowego przewoźnika i z rodzina lecieć British Airways. Wizz już chyba na głowę upadł z cenami. Tak się finansuje pseudo tanie linę. Sorry. Woimy latać British Airways. Nie ta klasa wizz.
gość_f4d4b 2018-12-18 10:52   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
juz ktoraś z kolei historia, która potwierdza ze tanie latanie nie sprawdza sie jesli chce sie pomijajac juz zarobek ale w ogole funkcjonowanie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama