×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air tnie kolejne trasy i zwalnia ludzi


WOW Air zwolni 111 pracowników i ograniczy liczbę samolotów - wynika z notatki prasowej przewoźnika. Oprócz tego przewoźnik przestanie latać na kolejnych trasach.To ciąg dalszy kłopotów islandzkiego przewoźnika. Tym razem linia odda leasingodawcom cztery airbusy A321 i nie przedłuży stosunku pracy ze stu jedenastoma pracownikami. Do tej pory przewoźnik zatrudniał ok. 1100 osób. 

- To najtrudniejsze decyzje i najtrudniejszy dzień w historii Wow Air. Wiem, że nasi pracownicy oddali linii dużo czasu i zaangażowania. To bardzo trudne dla mnie, że muszę ograniczyć zatrudnienie - powiedział Skuli Mogensen, prezes i założyciel linii. 


Jednocześnie linia nie będzie latać w sezonie letnim 2019 na trasach z Keflaviku do San Francisco, Los Angeles i Vancouver, natomiast loty na nowo otwartej trasie do Delhi nie będą się odbywać od 19 stycznia do 7 maja 2019 r.

W styczniu 2019 r. przewoźnik przedstawi nowy zredukowany rozkład lotów na najbliższe miesiące. Wciąż trwają rozmowy przewoźnika z funduszem Indigo Partners. Firmy zakończyły już badanie due diligence i będą starały się zamknąć inwestycję tak szybko, jak to możliwe. Indigo Partners ma nabyć część udziałów upadającej linii, jeśli obie strony się dogadają, formalne przejęcie ma nastąpić w połowie I kwartału 2019 r. 

fot. mat. prasowegość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie