×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Setny A320 z zakładów Airbusa w amerykańskim Mobile


Airbus dostarczył swój setny samolot z amerykańskiego zakładu produkcyjnego w Mobile w stanie Alabama. Samolot A320neo o numerze seryjnym (MSN) 8580, został dostarczony do linii Frontier Airlines.


Podobnie jak i na innych samolotach linii Frontier, na ogonie samolotu namalowano wizerunek zwierzęcia - w tym przypadku dwóch koni nazwanych Meadow oraz West. Pod koniec listopada br., flotę linii Frontier Airlines zasilił również inny samolot "made in USA" - model A321, którego leasingodawcą jest Air Lease Corporation (ALC).


Zakłady Airbusa w Mobile, których uroczysta inauguracja odbyła się we wrześniu 2015 roku, opuszcza miesięcznie osiem samolotów z rodziny A320. Dotychczas wyprodukowane w Alabamie maszyny trafiły do ośmiu klientów na amerykańskim rynku m.in. do linii American Airlines, Delta, Hawaiian Airlines, JetBlue czy Spirit. Poza Mobile w amerykańskiej Alabamie, która ma korzystne prawo dla dużych inwestorów korporacyjnych takich jak Airbus, europejski producent posiada również zakłady produkcyjne w Hamburgu, Tuluzie i Tianjin. 

Fot. Airbus Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie