Setny A320 z zakładów Airbusa w amerykańskim Mobile

13 grudnia 2018 09:12
Airbus dostarczył swój setny samolot z amerykańskiego zakładu produkcyjnego w Mobile w stanie Alabama. Samolot A320neo o numerze seryjnym (MSN) 8580, został dostarczony do linii Frontier Airlines.
Reklama
Podobnie jak i na innych samolotach linii Frontier, na ogonie samolotu namalowano wizerunek zwierzęcia - w tym przypadku dwóch koni nazwanych Meadow oraz West. Pod koniec listopada br., flotę linii Frontier Airlines zasilił również inny samolot "made in USA" - model A321, którego leasingodawcą jest Air Lease Corporation (ALC).


Zakłady Airbusa w Mobile, których uroczysta inauguracja odbyła się we wrześniu 2015 roku, opuszcza miesięcznie osiem samolotów z rodziny A320. Dotychczas wyprodukowane w Alabamie maszyny trafiły do ośmiu klientów na amerykańskim rynku m.in. do linii American Airlines, Delta, Hawaiian Airlines, JetBlue czy Spirit. Poza Mobile w amerykańskiej Alabamie, która ma korzystne prawo dla dużych inwestorów korporacyjnych takich jak Airbus, europejski producent posiada również zakłady produkcyjne w Hamburgu, Tuluzie i Tianjin.

Fot. Airbus Media
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy