×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: W listopadzie 1,3 mln pasażerów


Lotnisko Chopina obsłużyło w listopadzie ok. 1,3 mln pasażerów. To o 10,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W sumie od stycznia przez port przewinęło się ok. 16,5 mln pasażerów, czyli więcej niż przez cały 2017 rok (15,75 mln). Jedenaście miesięcy bieżącego roku przyniosło wzrost na poziomie niespełna 13 proc.

- Tak duża liczba pasażerów w 2018 roku to ogromny sukces – mówi Piotr Rudzki z biura prasowego PPL - Osiągnięty rezultat dobitnie potwierdza, że warszawski port jest liderem w regionie. Cieszy nas również fakt, że coraz więcej podróżnych postrzega nasze lotnisko jako dogodny punkt przesiadkowy. Oznacza to, że skutecznie realizujemy strategię rozwoju ruchu tranzytowego – dodaje Piotr Rudzki.

Według danych zarządzającego największym polskim lotniskiem, w Warszawie ruch międzynarodowy urósł w porównaniu do ub. roku o 17,7 proc. Udział ruchu tranzytowego utrzymuje się na poziomie 30 proc.


Do końca roku z usług Lotniska Chopina skorzysta ponad 17 mln pasażerów. 
gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie