Trzeci przetarg na rozbudowę lotniska w Radomiu skusił czterech oferentów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
11 grudnia 2018 09:30
Wczoraj (10.12) po godz. 15:00 otwarto koperty z ofertami złożonymi w przetargu ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) na projekt budowy terminalu dla lotniska w Radomiu.
Reklama

Przetarg na wykonanie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno–użytkowym budowy terminalu dla lotniska Radom-Sadków PPL ogłosił 19 października br. W postępowaniu przetargowym mogły wziąć udział przedsiębiorstwa, które w okresie ostatnich 5 lat wykonały co najmniej jedno zamówienie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej dotyczącej budowy, przebudowy lub rozbudowy terminalu lotniskowego o przepustowości minimum 3 milionów pasażerów rocznie oraz wartości zamówienia minimum 1,5 miliona złotych.

Po otwarciu kopert okazało się, że do przetargu zgłosiło się czterech następujących oferentów:
  1. JSK Architekci Sp. z o.o. z Warszawy;
  2. Przedsiębiorstwo Spółdzielcze „Budoprojekt” z Katowic;
  3. Konsorcjum firm z Krakowa APA Czech, Duliński, Wróbel Agencja Projektowa „Architektura” Sp. z o.o. oraz Tequm Sp. z o.o. Wspólnicy Sp. k.;
  4. Konsorcjum firm GMT Sp. z o.o. z Mysłowic oraz PiG Architekci z Warszawy.


JSK Architekci to firma, która projektowała stadiony na EURO 2012, ale także terminale na lotniskach w Gdańsku i Wrocławiu. Budoprojekt specjalizuje się w budynkach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Jedną z realizacji tej firmy jest terminal w porcie lotniczym w Pyrzowicach. Konsorcjum APA Tequm może pochwalić się zaprojektowaniem terminali w Krakowie i Rzeszowie. Konsorcjum GMT PiG startujące już do drugiego "radomskiego" przetargu ogłoszonego przez PPL i ma doświadczenie w projektowaniu dla portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szymanach.

Zgodnie z warunkami przetargu, wraz z otwarciem kopert, PPL poinformowało jaką kwotę zamierza przeznaczyć na projektowaną inwestycję. Jest to niespełna 5,7 miliona złotych, a warto dodać, że cena stanowi jedyne kryterium wyboru wykonawcy. Spośród oferentów najniższą cenę zaproponował Budoprojekt (poniżej 2 milionów złotych), na drugim miejscu uplasowało się konsorcjum APA Tequm z Krakowa (2,9 miliona), na trzecim JSK Architekci (3 miliony), a stawkę zamknęło konsorcjum GMT PiG (prawie 15 milionów).

Opisywany przetarg jest jednym z czterech ogłoszonych przez PPL w celu rozbudowy lotniska na Sadkowie, które ma zacząć przyjmować samoloty i pasażerów już na wiosnę 2020 r. Trzy z tych postępowań są już po etapie otwarcia kopert z ofertami. Ostatnim przetargiem, w którym nie poznaliśmy jeszcze oferentów jest ten na opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu. Termin składania ofert w tym ostatnim przetargu był już przekładany dwa razy. Obecnie otwarcie ofert przewidziane jest na 21 grudnia br.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama