×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzeci przetarg na rozbudowę lotniska w Radomiu skusił czterech oferentów


Wczoraj (10.12) po godz. 15:00 otwarto koperty z ofertami złożonymi w przetargu ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) na projekt budowy terminalu dla lotniska w Radomiu.


Przetarg na wykonanie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno–użytkowym budowy terminalu dla lotniska Radom-Sadków PPL ogłosił 19 października br. W postępowaniu przetargowym mogły wziąć udział przedsiębiorstwa,  które w okresie ostatnich 5 lat wykonały co najmniej jedno zamówienie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej dotyczącej budowy, przebudowy lub rozbudowy terminalu lotniskowego o przepustowości minimum 3 milionów pasażerów rocznie oraz wartości zamówienia minimum 1,5 miliona złotych. 

Po otwarciu kopert okazało się, że do przetargu zgłosiło się czterech następujących oferentów: 
  1. JSK Architekci Sp. z o.o. z Warszawy; 
  2. Przedsiębiorstwo Spółdzielcze „Budoprojekt” z Katowic; 
  3. Konsorcjum firm z Krakowa APA Czech, Duliński, Wróbel Agencja Projektowa „Architektura” Sp. z o.o. oraz Tequm Sp. z o.o. Wspólnicy Sp. k.; 
  4. Konsorcjum firm GMT Sp. z o.o. z Mysłowic oraz PiG Architekci z Warszawy.


JSK Architekci to firma, która projektowała stadiony na EURO 2012, ale także terminale na lotniskach w Gdańsku i Wrocławiu. Budoprojekt specjalizuje się w budynkach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Jedną z realizacji tej firmy jest terminal w porcie lotniczym w Pyrzowicach. Konsorcjum APA Tequm może pochwalić się zaprojektowaniem terminali w Krakowie i Rzeszowie. Konsorcjum GMT PiG startujące już do drugiego "radomskiego" przetargu ogłoszonego przez PPL i ma doświadczenie w projektowaniu dla portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szymanach. 

Zgodnie z warunkami przetargu, wraz z otwarciem kopert, PPL poinformowało jaką kwotę zamierza przeznaczyć na projektowaną inwestycję. Jest to niespełna 5,7 miliona złotych, a warto dodać, że cena stanowi jedyne kryterium wyboru wykonawcy. Spośród oferentów najniższą cenę zaproponował Budoprojekt (poniżej 2 milionów złotych), na drugim miejscu uplasowało się konsorcjum APA Tequm z Krakowa (2,9 miliona), na trzecim JSK Architekci (3 miliony), a stawkę zamknęło konsorcjum GMT PiG (prawie 15 milionów).  

Opisywany przetarg jest jednym z czterech ogłoszonych przez PPL w celu rozbudowy lotniska na Sadkowie, które ma zacząć przyjmować samoloty i pasażerów już na wiosnę 2020 r. Trzy z tych postępowań są już po etapie otwarcia kopert z ofertami. Ostatnim przetargiem, w którym nie poznaliśmy jeszcze oferentów jest ten na opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu. Termin składania ofert w tym ostatnim przetargu był już przekładany dwa razy. Obecnie otwarcie ofert przewidziane jest na 21 grudnia br. gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie