×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aer Lingus planuje wykorzystanie A321 na trasach przez Atlantyk


Rzecznik prasowy irlandzkiego przewoźnika potwierdził, że na nowych trasach do Minneapolis i Montrealu wykorzystywane będą airbusy A321neo LR. Zastąpią one także boeingi 757 operujące teraz z Dublina do Hartford.


Aer Lingus zapowiedział, że na obsługiwanym obecnie przez boeingi 757 połączenie do Hartford oraz planowane do uruchomienia w 2019 roku trasy do Montrealu i Minneapolis/St. Paul będą operować airbusy A321neo LR (Long Range - zwiększony zasięg). Dostawa nowych samolotów planowana jest na czerwiec 2019, a start lotów do stolicy Minnesoty ma mieć miejsce z początkiem lipca przyszłego roku. Połączenie do Kanady uruchomione będzie od sierpnia. Wraz z nowymi trasami liczba dostępnych kierunków w siatce Aer Lingus połączeń do Ameryki Północnej wzrośnie do piętnastu.


Umowa z Air Lease Corp., na mocy której Aer Lingus ma otrzymać osiem A321neo LR do zastąpienia dotychczas wykorzystywanych boeingów 757 została podpisana w marcu 2017 roku. Pierwsze cztery maszyny dotrą do Irlandii wiosną 2019, kolejne zasilą flotę linii z Dublina w roku 2020. 

fot. mat. prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie