×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air rozpoczął loty do Delhi


Islandzki przewoźnik niskokosztowy WOW Air uruchomił od czwartku (6.12) połączenie z Reykjaviku do Delhi. Samoloty na nowej trasie latają trzy razy w tygodniu.


O planach wprowadzenia do siatki połączeń WOW Air nowej trasy informowaliśmy w maju. W porównaniu z pierwotną zapowiedzią linii, częstotliwość lotów jest mniejsza. Bowiem zamiast zapowiadanych pięciu, na razie odbywać będą się jedynie trzy rotacje tygodniowo. Usługa będzie świadczona przez jedynego airbusa A330-300 we flocie przewoźnika, który oferuje 345 miejsc dla pasażerów.

Nowe połączenie jest nie tylko pierwszym łączącym Islandię i Azję, ale jak zaznacza WOW Air daje pasażerom podróżującym pomiędzy Indiami i Ameryką Północną możliwość pokonania tej trasy na pokładzie samolotów linii niskokosztowej z tylko jedną przesiadką, właśnie na lotnisku Reykjavik-Keflavik. Jak twierdzi Hlynur Sigurdsson, dyrektor sprzedaży Isavia, spółki zajmującej się obsługą i rozwojem lotnisk w Islandii, pomiędzy Indiami, a Ameryką Północną podróżuje co roku około sześć milionów pasażerów.


WOW Air zmaga się obecnie z problemami finansowymi, a także trudnościami w znalezieniu partnera zainteresowanego inwestycją w poprawę kondycji linii. Aktualnie najbardziej prawdopodobna jest pomoc ze strony Indigo Partners, amerykańskiej spółki, która specjalizuje się w biznesie ultratanich przewozów lotniczych. Perspektywa ta nakreślona została 30 października br.,  po tym jak z propozycji przejęcia WOW Air wycofał się Icelandair. Indigo i WOW Air podpisały już za to porozumienie co do planu, aby amerykański podmiot został większościowym udziałowcem islandzkiej linii.

To właśnie z powodu problemów finansowych we flocie WOW Air pozostał tylko jeden airbus A330-300. Poza nim do dyspozycji linii jest jeszcze 15 airbusów A320. Do leasingodawców powróciły z kolei dwa airbusy A320 oraz dwa A330.

fot. mat. prasowegość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie