×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japan Air Commuter wycofał ostatniego Q400


Japoński przewoźnik będący regionalną spółką zależną Japan Airlines wycofał 30 listopada br. ze swojej floty ostatniego bombardiera Q400. Ten typ maszyny jest zastępowany przez również turbośmigłowe ATR-y.Linie Japan Air Commuter (JAC) zdecydowały się na wymianę znanych m.in. z floty naszego krajowego przewoźnika LOT bombardierów Q400 na sprawiające mniej problemów w eksploatacji ATR-y 42 i 72.


Pierwszy z ATR-ów 42-600 dotarł do przewoźnika w ubiegłym roku, zaś październiku 2018 do foty włączono model 72-600. Bieżący rok linia rozpoczęła z ośmioma bombardierami Q400, zaś kończy z pięcioma ATR-ami 42, jednym 72 i pięcioma saabami 340.JAC wciąż oczekuje dostawy pozostałych trzech ATR-ów 42, które zostały pierwotnie zamówione. Pojedynczy typ 72 został włączony do floty w ramach zmiany zamówienia jednego z egzemplarzy 42 na model o większej pojemności. Ma to na celu sprawdzenie czy taka maszyna lepiej sprawdzi się na trasach o większym zainteresowaniu wśród pasażerów.

fot. mat. prasowe
gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie