×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szymany: Przetarg na wyrównanie terenu pasa drogi startowej


Lotnisko Olsztyn-Mazury ogłosiło przetarg na wyrównanie terenu pasa drogi startowej. Zadanie to jest częścią planu inwestycyjnego, który zmierza do podniesienia ILS-u do II kategorii.


- Cieszymy się z rosnących wskaźników i właśnie dlatego przygotowujemy się do dalszego rozwoju. W związku z tym postanowiliśmy wykonać wyrównanie terenu pasa drogi startowej. Jest to jednocześnie początek prac mający na celu podniesienie do kategorii drugiej naszego ILSa w przyszłości - stwierdził Tomasz Kądziołka, prezes zarządu lotniska.


Przewidywany termin zakończenia prac w ramach tego zadania to 31 maja 2019 r. Jak dowiadujemy się z dokumentacji przetargowej wszystkie prowadzone inwestycje (które mają zakończyć się najpóźniej w 2025 r.) mają na celu zwiększenie atrakcyjności portu lotniczego dla przewoźników różnych segmentów: regularnych przewozów pasażerskich, czarterów czy transportu cargo. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie przepustowości i poprawę bezpieczeństwa operacji. Pozwoli to także w uzyskaniu statusu ewentualnego portu zapasowego dla zainteresowanych linii. 

fot. Mirosław Pachowicz

gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie