KLM wycofuje się z Southampton

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
06 grudnia 2018 09:07
We wtorek (5.12) linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines ogłosiły, że ostatni lot z lotniska Amsterdam-Schiphol do Southampton odbędzie się 30 marca 2019 r.
Reklama

Loty obsługiwane były dwa razy dziennie od maja 2016 r. przy pomocy embraerów E175. Trasa bez zmian obsługiwana będzie przez brytyjskie linie flyBe, które latają pomiędzy Amsterdamem a Southampton cztery razy dziennie. O kłopotach tego przewoźnika informowaliśmy już w październiku br.


Przewoźnik jako powody swojej decyzji podaje względy finansowe i handlowe, jednak podkreśla, że decyzja jest także skutkiem ograniczeń slotowych narzuconych przez władze lotniska w Amsterdamie.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją przewoźnika, jednak nadal jesteśmy bardzo dobrze skomunikowani z Amsterdamem dzięki innemu naszemu partnerowi biznesowemu. Będziemy rozmawiać z latającymi już do nas i innymi liniami lotniczymi o możliwości wzmocnienia naszych połączeń i otwieraniu nowych do ważnych dla nas miejsc w Europie - powiedział Neil Garwood, dyrektor zarządzający lotniska w Southampton.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama