×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM wycofuje się z Southampton


We wtorek (5.12) linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines ogłosiły, że ostatni lot z lotniska Amsterdam-Schiphol do Southampton odbędzie się 30 marca 2019 r.Loty obsługiwane były dwa razy dziennie od maja 2016 r. przy pomocy embraerów E175. Trasa bez zmian obsługiwana będzie przez brytyjskie linie flyBe, które latają pomiędzy Amsterdamem a Southampton cztery razy dziennie. O kłopotach tego przewoźnika informowaliśmy już w październiku br.


Przewoźnik jako powody swojej decyzji podaje względy finansowe i handlowe, jednak podkreśla, że decyzja jest także skutkiem ograniczeń slotowych narzuconych przez władze lotniska w Amsterdamie.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją przewoźnika, jednak nadal jesteśmy bardzo dobrze skomunikowani z Amsterdamem dzięki innemu naszemu partnerowi biznesowemu. Będziemy rozmawiać z latającymi już do nas i innymi liniami lotniczymi o możliwości wzmocnienia naszych połączeń i otwieraniu nowych do ważnych dla nas miejsc w Europie - powiedział Neil Garwood, dyrektor zarządzający lotniska w Southampton.

fot. mat. prasowegość_4abd0 - Profil
gość_4abd0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie